Aktivnosti kojima se bavi istraživačka grupa za biomedicinsko inženjerstvo, se mogu podijeliti u sljedeća područja: mikroelektronika, biomedicinska elektronika, bežični komunikacijski sustavi, sustavi za bežično napajanje i žetvu energije te primjena računalnog vida u robotici, medicini i poljoprivredi. U zadnjih nekoliko godina je iz područja mikroelektronike, dizajnirano nekoliko integriranih krugova od kojih su najznačajniji patentirani energetski učinkovit sustav za bežični prijenos analognih i digitalnih signala i DC/DC pretvarač zasnovan na nabojskim pumpama.
Nadalje, istraživačka grupa posjeduje iskustvo razvoja različitih sustava za mjerenje bioloških signala. Do sada su razvijeni sustavi za bežično mjerenje zasićenosti krvi kisikom i tjelesne temperature. Istraživačka grupa intenzivno radi na razvoju novih učinkovitih robusnih modulacijskih postupaka zasnovanih na bežičnom prijenosu podataka. Istraživanja iz područja bežičnog napajanja i žetve energije rezultirala su razvijenim sustavom kapacitivnog bežičnog prijenosa energije za senzorske sklopove male snage i sustavom za bežično napajanje elektroničkih uređaja snage do 5 W.
Istraživačka grupa za primjenu računalnog vida u bioinženjerstvu ima znatna iskustva u razvoju i primjeni naprednih tehnologija za analizu 2D i 3D podataka dobivenih običnim ili 3D kamerama. Općenita primjena razvijenih tehnologija i algoritama je na izdvajanje i raspoznavanje različitih tipova predmeta u prostoru. U području primjene u poljoprivredi je primjena bila na raspoznavanje voća i povrća na biljkama, te detekciju redova usjeva na polju. Dok se je u području medicine primjena svodila na 2D i 3D analizu kroničnih rana i utvrđivanje udjela pojedinog tipa tkiva u rani, te mjerenje fizičkih parametara, opsega, površine i volumena. Kroz dosadašnji rad podnesene su i prihvaćene tri patentne prijave kroz koje je istraživačka grupa stekla iskustvo u zaštiti intelektualnog vlasništva.