SVEČANO POTPISAN UGOVOR O DODJELI BESPOVRATNIH SREDSTAVA ZA STRATEŠKI PROJEKT HRVATSKI ZNANSTVENI I OBRAZOVNI OBLAK (HR-ZOO)

Datum objave: 21.07.2018. | Objavi(o)/la: Drago Žagar

18. srpnja 2018. u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020."

Ugovor su potpisali ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjakdr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Sveučilišnog računskog centra i Tomislav Petric, ravnatelj Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije (SAFU).

Osim potpisnika Ugovora svečanosti su prisustvovali i državna tajnica Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Spomenka Đurić, državni tajnik Ministarstva znanosti i obrazovanja dr. sc. Tome AntičićIvan Marić, zamjenik ravnatelja Srca i voditelj projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO) te čelnici i predstavnici partnera na projektu prof. dr. sc. Vlado Guberac, rektor Sveučilišta u Osijeku i predsjednik Rektorskog zbora Republike Hrvatske, prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci, red. prof. art. Mladen Janjanin, prorektor za umjetničko područje i međunarodni položaj Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Sven Gotovac, dekan Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu, dr. sc. David M. Smith, ravnatelj Instituta Ruđer Bošković, Goran Kezunović, ravnatelj Hrvatske akademske i istraživačka mreže CARNET, prof. dr. sc. Drago Žagar, dekan Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informatike Sveučilišta u Osijeku, prof. dr. sc. Neven Vrček, dekan Fakulteta organizacije i informatike i predsjednik Upravnog vijeća Srca.

Više na https://www.srce.unizg.hr/vijesti/svecano-potpisan-ugovor-o-dodjeli-bespovratnih-sredstava-za-strateski-projekt-hrvatski-znanstveni-i/objav2018-07-18