Novosti i događanja

Stipendije Švicarske Konfederacije u akademskoj godini 2018./2019.

29.08.2017. | Mirela Glavaš PromovirajIspis

Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Agencija za mobilnost i programe Europske unije, u suradnji sa Švicarskim veleposlanstvom, objavili su natječaj za jednogodišnje stipendije Švicarske Konfederacije u akademskoj godini 2018./2019.

Za hrvatske državljane dodjeljuju se sljedeće kategorije stipendija u konkurenciji s kandidatima iz drugih zemalja Europske unije:

1. stipendije za znanstvenoistraživačke boravke u Švicarskoj, za diplomirane kandidate mlađe od 35 godina;
  2. stipendije za doktorske studije, za diplomirane kandidate mlađe od 35 godina;
  3. stipendije za poslijedoktorske studije, za kandidate kojima u trenutku početka stipendije doktorat neće biti stariji od tri godine;
  4. stipendije za umjetničke smjerove, za diplomske (master) studije i istraživanja na konzervatorijima i umjetničkim školama u sklopu švicarskih sveučilišta primijenjenih znanosti, za kandidate mlađe od 35 godina.

Rok za prijavu je 15. studenoga 2017. godine.

Više informacija možete vidjeti ovdje.