Alat za izračun indeksa vitalnosti prema Apgarovoj

Datum objave: 12.12.2013. | Objavi(o)/la: Krešimir Nenadić
<< novija objava
Poziv na znanstveno-stručno predavanje i u sklopu IEEE SMC Chapter u Osijeku: Alat za izračun indeksa vitalnosti prema Apgarovoj zasnovan na algoritmu za evidencijsko zaključivanje i ontološkom opisu zdravstvenog stanja Vrijeme: 18.12.2013. 9:00 sati Mjesto: Kampus K1-15

Sažetak:

Algoritam za evidencijsko zaključivanje razvijen je kako bi objedinio objektivne mjerene vrijednosti i subjektivnu procjenu eksperta nekog tehničkog sustava u što realniju ocjenu njegovog stanja. Zbog svojih „dobrih osobina“ ovaj algoritam pronalazi sve širu primjenu, između ostalog možda bi se mogao primijeniti i za procjenu zdravstvenog stanja pacijenta. Uz primjenu jednostavnih pravila nad ontološki opisanim zdravstvenim stanjem, a na jednostavnom primjeru procjene vitalnosti novorođenčeta, razvijen je programski alat za android tablet, kao tehničko pomagalo u rađaoni.

Životopis:

Krešimir Šolić rođen je 13. kolovoza 1976. godine u Osijeku gdje je završio Opću gimnaziju. Elektrotehnički fakultet Osijek, Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku upisuje 1995. godine, smjer elektronika i automatizacija, izborni blok računarstvo.

Diplomira 2002. godine s temom uvođenja CRM sustava za podršku korisnicima u Ericsson Mobile AB, Geteburg, Švedska. Pripravnički staž odrađuje u tajništvu Osječko-baranjske županije tijekom kojeg završava CCNA stupanj Cisco Akademije te polaže državni stručni ispit za rad u državnoj službi. U svibnju 2005. godine zapošljava se na Medicinskom fakultetu u Osijeku na mjestu CARNet sistem inženjera. Početkom 2007. godine upisuje poslijediplomski doktorski studij na Elektrotehničkom fakultetu Osijek, smjer komunikacije i informatika, pod mentorstvom prof. dr. sc. Franje Jović.

Radno mjesto na Medicinskom fakultetu mijenja početkom 2008. godine kada postaje znanstveni novak na projektu prof. dr. sc. Vesne Ilakovac “Valjanost podataka objavljenih u znanstvenom časopisu” te asistent na predmetima iz područja medicinske statistike. Uže područje interesa i istraživanja su mu sigurnost informacijsko-komunikacijskih sustava te primjena statističkih modela u biomedicinskim znanostima.

Krešimir je oženjen i otac blizanaca Ane i Marka.