Održan je okrugli stol (10.02.2017.) na temu Elektrotehnika i informacijske tehnologije u sustavima za zaštitu ljudi i okoliša

Datum objave: 14.02.2017. | Objavi(o)/la: Ana Šokčević

Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek ugostio je sudionike vezane uz područje zaštite na radu na održanom okruglom stolu na temu Elektrotehnika i informacijske tehnologije u sustavima za zaštitu ljudi i okoliša.

FERIT (Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek) i HKIE (Hrvatska komora inženjera elektrotehnike) u sklopu dugogodišnje suradnje organizirali su okrugli stol s ciljem povećanja kvalitete obrazovanja i znanstvenih istraživanja na području zaštite na radu i zaštite okoliša sa naglaskom na primjeni suvremenih tehničkih rješenja.

Uvodno je dipl.inž.el. Ljubomir Dimitrov predstavio firmu MD institut iz Niša, njihov opseg rada iz područja zaštite na radu i okoliša te je govorio  o važnosti ulaganja u unapređenje usluge kroz korištenje suvremene opreme i školovanje kadra. U razmjeni mišljenja pridružili su se i predstavnici regionalnih firmi koje se bave tom problematikom (Agencija za razvoj i kontrolu sigurnosti, Inspekt-Ing,  Zavod za unapređivanje sigurnosti, Zaštita-Inspekt i dr).

Nakon toga, prof. Ivan Yatchev (Tehničko sveučilište Sofija), prof. Slavoljub Aleksić (Elektronski fakultet Niš) i prof. Željko Hocenski (FERIT) uz ostale znanstvenike i sugovornike, govorili su o tematici znanosti u području zaštite od atmosferskog pražnjenja, uporabi računarstva i informacijskih tehnologija kao i edukaciji inženjera iz područja zaštite.

Okrugli stol se zaključio aktualnom tematikom električnih vozila, prof. Ivan Milenov (Transportno sveučilište Sofija), izv.prof. Željko Hederić (FERIT) i dipl.inž.el. Alan Brezovac (GPP Osijek) uz sugovornike govorili su o sustavima zaštite koji se primjenjuju kod električnih vozila i pratečoj infrastrukturi.