Događanja i pozivi

FERIT na 2nd IEEE PES Student Chapter Congressu

28.08.2016. | Ana Šokčević PromovirajIspis

Od 15. do 18. kolovoza 2016. u Kuala Lumpuru, Malezija održan je 2nd IEEE Power and Energy Society Student Chapters Congress. Na kongresu je sudjelovalo 10 predavača, 69 studenata iz 20 različitih zemalja predstavljajući Studentske ogranke Društva za elektroenergetiku IEEE-a (IEEE Power and Energy Society Student Chapters) iz cijeloga svijeta. FERIT su na kongresu predstavljali docent Danijel Topić kao član izvršnog odbora kongresa i jedan od predavača te Matej Žnidarec kao predstavnik studentskog ogranka FERIT-a.

Tijekom kongresa organizirana su mnoga stručna predavanja iz područja elektroenergetike, profesionalnog razvoja karijere, posjet Razvojnom centru nacionalne elektroprivrede Tenaga te radionice. Također je organizirana i poster sekcija gdje su studenti predstavili svoje ogranke i aktivnosti te razmijenili svoje aktivnosti, iskustva i ideje sa studentima iz cijeloga svijeta. Osim stručnih događanja studenti su imali priliku razgledati grad, upoznati kulturu drugih zemalja te se uz sve to dobro zabaviti.