Poziv za prikupljanje prijava za studiranje na TH Deggendorf za studente dipl. sv. studija Automobilsko računarstvo i komunikacije tijekom ljetnog semestra akademske godine 2020./2021.

Datum objave: 28.01.2021. | Objavi(o)/la: Mirela Glavaš

Sukladno sklopljenom Sporazumu o suradnji između Technische Hochschule Deggendorf (TH Deggendorf) i Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek (FERIT), potpisanog 23.12.2020., Fakultet objavljuje

Poziv za prikupljanje prijava za studiranje na TH Deggendorf za studente dipl. sv. studija Automobilsko računarstvo                                            i komunikacije tijekom ljetnog semestra akademske godine 2020./2021.

Boravkom u trajanju od jednog (ljetnog) semestra na TH Deggendorf, u slučaju polaganja svih ispita predviđenih Sporazumom, studentima je omogućeno dobivanje diplome TH Deggendorf za studijski program Applied Computer Science (https://www.th-deg.de/ai-m-en).

Za ostvarivanje prava na dobivanje diplome TH Deggendorf studenti trebaju:

1. Položiti sve ispite na dipl. sv. studiju Automobilsko računarstvo i komunikacije (FERIT)

2. Položiti sve Sporazumom definirane ispite na studiju Applied Computer Science (TH Deggendorf).

3. Izraditi diplomski rad uz sumentorstvo profesora s TH Deggendorf.

Nakon ispunjenja svih traženih uvjeta i uspješno obranjenog diplomskog ispita, student će dobiti zasebne diplome za svaki od spomenutih studija.

Kriterij prihvatljivosti za odlazak na studij na TH Deggendorf jest ispunjavanje ovih uvjeta:

a) uspješno završen prvi semestar (odslušani svi predmeti i odrađene LV/KV);

b) imati ostvareno minimalno 17 ECTS bodova* (kroz polaganje ispita na trenutnom studiju).

* Studenti koji još nisu ostvarili potreban broj bodova mogu se prijaviti ako smatraju da će potreban broj bodova ostvariti tijekom zimskih ispitnih rokova.

Odabir studenata za boravak na TH Deggendorf odvija se u dvjema fazama. Prva je faza izrada popisa nominiranih kandidata na osnovu pristiglih prijava i eventualnog razgovora sa zainteresiranim studentima koju provodi FERIT. Druga je faza postupak donošenja konačne odluke o prihvaćanju prijava koji provodi TH Deggendorf.

Bodovanje pristiglih prijava napravit će se prema:

1. Dokumenti koje pribavlja FERIT:

1.1. Potvrda o trenutno položenim ispitima i ocjenama (studij Automobilsko računarstvo i komunikacije)

2. Dokumenti koje dostavlja student tijekom predaje prijave:

2.1. Potvrda o položenim ispitima i ocjenama tijekom prethodnog studija (preddiplomski studij)

2.2. Životopis na engleskom jeziku u Europass obliku

2.3. Potvrda o položenom tečaju stranog jezika

2.4. Potvrda o obavljanju stručne prakse izvan RH

2.5. Potvrda o studiranju izvan RH

Dokumenti 2.3., 2.4. i 2.5. nisu obvezni, ali se boduju.

Student se prijavljuje za studiranje na TH Deggendorf slanjem dokumenata u elektroničkom obliku na adresu e-pošte dit-apply@ferit.hr do 15. 2. 2021.

Od prijavljenih kandidata može se tražiti naknadno dostavljanje dokumenata i u papirnatom obliku i u elektroničkom obliku.

Za više detalja o uvjetima i načinima realiziranja ove mobilnosti, studenti se mogu obratiti koordinatoru suradnje izv. prof. dr. sc. Josipu Jobu na adresu e-pošte josip.job@ferit.hr

Prilozi