Startup Bootcamp

Datum objave: 20.11.2020. | Objavi(o)/la: Ana Šokčević

Dragi IEEE članovi,

Poziv na sudjelovanje u Startup...Hrvatska sekcija IEEE, Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT), Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) i SPOCK organiziraju prvi Startup Bootcamp – dvodnevnu startup edukaciju za istraživače i znanstvenike koja će se održati online 24. i 25. studenog 2020. Cilj je ove aktivnosti predstaviti mogućnosti za komercijalizaciju rezultata znanstvenih istraživanja, potaknuti poduzetničko razmišljanje kod istraživača, profesora i znanstvenika, educirati znanstveno-istraživačku zajednicu o osnovama razvoja startupa te ih potaknuti na uključivanje u slične aktivnosti i inicijative koje će se u budućnosti provoditi u organizaciji FER-a, ICENT-a i SPOCK-a.

Kroz dva dana programa, sudionici će imati priliku poslušati iskusne predavače i upoznati se s osnovnom startup terminologijom i ekosustavom, fazama razvoja, alatima i metodologijama za kreiranje i validiranje ideja, sadržajem pitch decka i njegovom svrhom, načinima financiranja projekata i razvoja startupa, prikupljanjem investicija, investicijskim fondovima, intelektualnim vlasništvom i transferom tehnologije na FER-u te uspješnim primjerom pokretanja spin-off tvrtke sa Sveučilišta u Oxfordu. Događaj je uključen u IEEE Region 8 Entrepreneurship Week zajedno s 30 drugih događaja u više od 20 zemalja Regije 8.

Predavanja će se održati online 24. i 25. studenoga 2020. na hrvatskom ili engleskom jeziku, a broj sudionika je ograničen. Prijave su otvorene za sve istraživače, profesore i znanstvenike te se svi zainteresirani mogu prijaviti putem poveznice.

Raspored predavanja dan je u obliku grafike na kraju e-maila, a više o predavanjima i predavačima možete pronaći na obavijesti na ieee.hr stranici.