TERA Tehnopolis: Kako napisati kvalitetan poslovni plan te steći praktično iskustvo u inozemstvu?

Datum objave: 04.05.2018. | Objavi(o)/la: TERA Tehnopolis d.o.o.

Više informacija na: http://stup.ferit.hr/index.php/2018/05/04/tera-tehnopolis-kako-napisati-kvalitetan-poslovni-plan-te-steci-prakticno-iskustvo-u-inozemstvu/

U okviru kolegija Menadžment (10:30 – 11:15 sati) i Ekonomika poduzeća (14:30 – 15:15 sati), 4. svibnja 2018. godine, stručna suradnica iz tvrtke TERA Tehnopolis iz Osijeka, Dipl. Inform. (FH) Birgit Boehning će održati predavanje pod nazivom „Kako napisati kvalitetan poslovni plan te steći praktično iskustvo u inozemstvu?“.

Cilj predavanja je potencijalnim sudionicima objasniti važnost kvalitetno napisanog poslovnog plana pri pokretanju vlastitog poslovanja. Njegova izrada je olakšana uz novorazvijen e-alat koji omogućuje njegovu olakšanju izradu, a koji je razvijen za potrebe projekta I-Dare. Projektom se želi smanjiti opća nezaposlenost i nezaposlenost mladih osoba kroz poticanje poduzetništva i provedbom treninga u sklopu kojih će mladi razvijati svoje vještine važne za pokretanje vlastite tvrtke.

Nakon edukacije u području pisanja inovativnog poslovnog plana, sudionici imaju priliku sudjelovati na natjecanju za najbolji poslovni plan Budi uzor®. Na natjecanju sudionici prezentiraju svoj poslovni plan pred članovima interdisciplinarnog žirija koji proglašavaju najbolji poslovni plan. Osvajaju se vrijedne nagrade te svi sudionici, koji su educirani u području poslovnog planiranja, imaju priliku popuniti svoje životopise što im može odigrati presudnu ulogu prilikom traženja prvog posla.

Nakon natjecanja za najbolji poslovni plan, sudionicima se pruža prilika sudjelovanja u programu Erasmus za mlade poduzetnike te stjecanja praktičnog iskustva kod iskusnog poduzetnika u inozemstvu čiji boravak financira Europska unija.