Dragi studenti,
Otvorene su prijave za AlgoTrade Hackathon 2026 — jedan od najvećih studentskih hackathona u Europi, koji će se ove godine održati u Zagrebu! 🚀
Što je AlgoTrade?
AlgoTrade je međunarodni hackathon usmjeren na algoritamsko trgovanje i kvantitativne financije. Više od 300 vrhunskih studenata iz cijelog svijeta radit će u timovima na razvoju trgovačkih algoritama tijekom 24-satnog programerskog izazova. Događaj spaja programiranje, matematiku, optimizaciju i analizu podataka.
(Predznanje iz algoritamskog trgovanja nije potrebno, ali osnovno znanje programiranja se preporučuje.)
Tko se može prijaviti?
Studenti zainteresirani za programiranje, algoritme, data science i financijska tržišta. Mogu se prijaviti timovi od 3–4 člana, kao i pojedinci kojima ćemo potom pomoći pri pronalasku tima. Minimalno jedan član tima trebao bi imati iskustva u programiranju.
Ključne informacije:
📅 Rok za prijavu: 1. travnja 2026.
🎓 Edukativni program: 4.–7. svibnja 2026.
🏆 Svečano otvorenje & 24-satni hackathon uživo: 8.–10. svibnja 2026.
👥 Broj sudionika: 300
Zašto sudjelovati?
- Vrijedne nagrade ukupnog fonda od 10.000 €
- Rad na stvarnim industrijskim problemima
- Mentorstvo stručnjaka iz trading i tech industrije
- Umrežavanje sa studentima prestižnih svjetskih sveučilišta
- Profesionalne prilike
Prijave i više informacija 👇
https://algotrade.xfer.hr/
Prijave se zaprimaju po redoslijedu, stoga okupi tim i osiguraj svoje mjesto na AlgoTrade Hackathonu 2026!
Vidimo se u svibnju!