Elektrotehnički fakultet Osijek dobio Energetski certifikat klase C

03.05.2011. | Srete Nikolovski PromovirajIspis

Elektrotehnički fakultet obavio je energetski pregled i dobio energetski certifikat klase "C" za zgradu u Kampusu ul.Cara Hadrijana b.b..Energetsku certifikaciju je obavila tvrtka "Tehno-razvoj" iz Zagreba. Energetski pregled i cerifikacija urađena je sukladno pravilnikom MINISTARSTVO ZAŠTITE OKOLIŠA, PROSTORNOG UREĐENJA I GRADITELJSTVA a na temelju članka 15. Zakona o prostornom uređenju i gradnji (»Narodne novine«, 76/07) Energetski certifikat zgrade jest dokument koji slikovno i brojčano predočuje energetska svojstva zgrade. Njegov sadržaj i izgled propisuje Pravilnik o energetskom certificiranju zgrada, a izdaje ga ovlaštena osoba. Energetski pregled i certifikaciju je obavila tvrtka "Tehno-razvoj" iz Zagreba u suradnji sa stručnjacima  ETF-a Osijek koji imaju ovlaštenja i položene Module 1 i Module 2 ovlaštenih institucija. Time se ETFOS zajedno s tvrtkom Tehno-razvoj pokazao kompetentnim i stručnim u području energetskih pregleda i certificiranj kako jednostavnih tako i složenih stambenih i javnih objekata.