Održano predavanje: "Obrnuto inženjerstvo malicioznog koda"

13.06.2017. | Ana Šokčević PromovirajIspis

U srijedu, 7. lipnja 2017. od 16 do 20 sati u računalnom laboratoriju FERIT-a održano je interaktivno predavanje (radionica) na temu "Obrnuto inženjerstvo malicioznog koda".

Radionica je organizirana u suradnji sa tvrtkom COMBIS, a predavač je bio njihov djelatnik Bojan Alikavazović, certificirani stručnjak iz područja računalne i mrežne sigurnosti. U radionici su sudjelovali studenti prve godine diplomskog studija elektrotehnike koji slušaju kolegij "Sigurnost računalnih sustava" (nositelj: doc. dr. sc. Krešimir Grgić). Na primjeru stvarnog malicioznog koda studenti su se upoznali sa metodama i postupcima statičke analize malicioznog uzorka, metodama i postupcima dinamičke analize (ponašanje malicioznog uzorka na operativnom sustavu i u mreži), te postupcima reverznog inženjerstva malicioznog koda. Pri tome su naučili i kako se pravilno generira odgovarajući izvještaj prilikom provođenja nabrojanih postupaka.