Novosti

Istraživački seminar o energetski učinkovitim zgradama vezan uz IPA projekt ENHEMS-Buildings

02.07.2015. | Dražen Slišković PromovirajIspis

Istraživački seminar o energetski učinkovitim zgradama u organizaciji Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Elektrotehničkog fakulteta Osijek i projekta ENHEMS-Buildings održat će se u petak 10. srpnja 2015. u dvorani 0-20 ETFOSa, Kneza Trpimira bb, Osijek, s početkom u 09:30.

Projekt ENHEMS-Buildings – Unapređenje kapaciteta istraživanja, razvoja i transfera tehnologije vezanih uz sustave gospodarenja energijom u zgradama (http://www.enhems-buildings.fer.hr) provodi Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) u suradnji s Državnim hidrometeorološkim zavodom (DHMZ), te tvrtkama Elma Kurtalj d.o.o. i Hrvatski Telekom d.d. , a sufinancira ga Europska unija kroz Europski fond za regionalni razvoj.

Događanje je otvoreno za sve zainteresirane istraživače i predstavnike tvrtki uz prethodnu najavu na e-mail mario.vasak@fer.hr. Detaljniji program događanja nalazi se u nastavku obavijesti.

Blok 1 – ENHEMS-Buildings tim (09:30-12:15)

• M. Vašak (FER): Projekt ENHEMS-Buildings – koncept i ostvareni rezutati (30 min)
  • K. Horvath (DHMZ): Meteorološka podrška energetski učinkovitom zgradarstvu (15 min)
  • A. Starčić (FER): ENHEMS-Buildings instalacija u neboderskoj zgradi FERa: baza podataka i prototipna izvedba estimacijskih i upravljačkih algoritama u stvarnom vremenu (15 min)