Projekti europskog fonda za regionalni razvoj

Operativni program Konkurentnost i kohezija 2014.-2020. temeljni je programski dokument kojim se provodi kohezijska politika Europske unije i doprinosi cilju Ulaganje za rast i radna mjesta kroz poticanje ulaganja u infrastrukturne investicije (u područjima prometa, energetike, zaštite okoliša, ICT-a) i pružanje potpore razvoju poduzetništva i istraživačkih djelatnosti.

MINGO projekti na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek

Razvoj integracijske platforme za pametne elektroenergetske mreže ( SEGIP)                                                                                Voditelj projekta: dr.sc. Denis Vranješ                                                                                                                                                                Trajanje projekta: 01.10.2018. - 01.10.2021.

Istraživanje u poduzeću Spačva d.d. u svrhu razvoja inovativnih masivnih vrata od slavonske hrastovine                                              Voditelj projekta: Prof. dr.sc. Dražen Slišković                                                                                                                                                     Trajanje projekta: 16.07.2018. - 16.07.2022.

Istraživanje beacona u svrhu izgradnje mreža kretanja- razvoja platforme za urbanu mobilnost                                                              Voditelj projekta: Prof. dr.sc. Goran Martinović                                                                                                                                                  Trajanje projekta: 01.06.2018. - 31.05.2020.

Istraživanje i razvoj autonomnog robotskog vatrogasnog aparata za prevenciju, ranu detekciju i gašenje požara                                 Voditelj projekta: Doc. dr.sc. Josip Balen                                                                                                                                                  Trajanje projekta: 17.08.2020. – 17.08.2023.

MZO projekti na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek

Pametna naljepnica za mjerenje i pračenje uvjeta skladištenja i transporta proizvida                                                                                 Voditelj projekta: prof.dr.sc. Željko Hocenski                                                                                                                                                       Trajanje projekta: 20.12.2019.  - 19.12.2022.

Umreženi stacionarni baterijski spremnici energije                                                                                                                               Voditelj projekta: doc.dr.sc. Danijel Topić                                                                                                                                                             Trajanje projekta: 13.03.2020.-12.03.2023.

Iot-polje: Ekosustav umreženih uređaja i usluga na internet stvari s primjenom u poljoprivredi                                                                Voditelj projekta: prof.dr.sc. Drago Žagar                                                                                                                                                             Trajanje projekta: 13.03.2020.-12.03.2023.

Razvoj i primjena naprednih građevinskih materijala za izgradnju zdravih zgrada: zaštita od neionizirajućih zračenja               Voditelj projekta: prof.dr.sc. Slavko Rupčić                                                                                                                                                          Trajanje projekta: 20.12.2019.-19.12.2022.