Objave - Javna nabava

Nabava proširenja za HIL simulacije na OPAL-RT simulatoru

Datum objave: 05.03.2020. | Objavi(o)/la: Marinko Barukčić

Isporučeno proširenje za OPAL-RT simulator

Nakon uspješno provedene procedure nabave krajem siječnja/početkom veljače 2020.g. isporučena je nadogradnja za OPAL-RT simulator za provedbu HIL simulacija na nabavljenom sustavu. Proširenje se sastoji od poluvodičkih elemenata za konstruiranje pretvarača, energetskog sučelja za OPAL-RT simulator, pasivnog filtra, mjernih senzora i spojne opreme. Proizvođač opreme je Švicarska tvrtka Imperix, a nabavljena je sredstvima iz projekta te dijelom sredstvima doniranim od strane tvrtke Danieli-Systec d.o.o. (zahvalnost za realiziranu donaciju g.Ferdi Bošnjaku, dipl.inž.el. – predstavnik ureda tvrtke u Osijeku i g.Robertu Košmerlu na iniciranju i realizaciji donacije). Također zahvala za donaciju ide i Tinu Benšiću mag.inž.el. koji je zajedno s g.Bošnjakom inicirao ovakvu pomoć tvrtke u obliku donacije. Nabavljena oprema znatno povećava istraživačke kapacitete fakulteta i biti će naročito korisna prilikom odrade eksperimentalnih dijelova doktorskih radnji članova projektnog tima Tonija Varge mag.inž.el. i Tina Benšića mag.inž.el. Osim ovoga ovom je donacijom nastavljena i proširena suradnja fakulteta s tvrtkom Danieli-Systec te se nadamo uspješnom nastavku suradnje i kroz korištenje nabavljene opreme.