Novosti i događanja

Početna konferencija projekta "Slavonska STEM evolucija"

08.05.2019. | PromovirajIspis

Dana 19. rujna 2018. godine u prostorima FERIT-a,  na adresi: Ul. Cara Hadrijana 10b, 31 000 Osijek, prostorija br: K2-1 održana je početna konferencija projekta "Slavonska STEM evolucija" -  UP.04.2.1.02.0002.

Projekt "Slavonska STEM evolucija" pokrenula je Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije u suradnji s partnerima: Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Institut za razvoj i inovativnost mladih – IRIM, iz Zagreba, Centar za nestalu i zlostavljanju djecu – CNZD iz Osijeka, Institut za razvoj tržišta rada – IRTR iz Zagreba.

Svrha projekta je razviti održive programe društveno korisnog učenja u suradnji s FERIT-om i OCD-ima u području STEM i digitalne pismenosti djece osnovnoškolskog uzrasta na području 5 županija: Osječko-baranjske, Virovitičko-podravske,  Požeško-slavonske, Brodsko-posavske i Vukovarsko-srijemske

Vrijednost projekta je 1.194.067,98 kn, a bespovratna sredstva u 100% iznosu financirana su iz Europskog socijalnog fonda. Projekt je započeo s provedbom 19. ožujka 2018. i trajati će do 18. studenog 2019. godine.