Novosti i događanja

Otvoren natječaj za energetsku obnovu zgrada i korištenje OI energije u javnim ustanovama

23.06.2015. | Tihana Vajnand Gusić PromovirajIspis

Dana, 19. lipnja 2015. godine, otvoren je natječaj “Pilot projekt energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja”.

Opći cilj je postizanje energetskih ušteda  – smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora u kojima se obavljaju javne djelatnosti odgoja i obrazovanja.

Specifični cilj je ostvarenje energetskih ušteda kroz energetsku obnovu zgrada javnog sektora koje obavljaju djelatnosti predškolskog odgoja, osnovnoškolskog i srednjoškolskog odgoja i obrazovanja te visokog obrazovanja.

Ukupan iznos raspoloživih sredstava iznosi  50 000 000, 00 kuna, a bespovratna sredstva dodjeljivat će se putem trajno otvorenog Poziva na dostavu projektnih prijedloga odnosno do iskorištenja raspoloživih sredstava ili 31.12.2015. Stopa sufinanciranja iznosi od 70% do 90%, ovisno o indeksu razvijenosti jedinice lokalne samouprave.

Najniži iznos bespovratnih sredstava koji se može dodijeliti pojedinom projektnom prijedlogu iznosi 30.000 kuna, a najviši iznos bespovratnih sredstava iznosi  5.000.000 kuna.

Najviši ukupni intenzitet iznosa bespovratnih sredstava (potpora) po pojedinačnom projektu iznosi od 75% do 95% prihvatljivih troškova ovisno o indeksu razvijenosti jedinice lokalne samouprave na čijem području se nalazi zgrada koja je predmet energetske obnove. Za Skupinu I iznosi 95%, za Skupinu II iznosi 90%, a za Skupine III, IV i V iznosi 70%.

Natječajnu dokumentaciju možete pronaći ovdje.

Više informacija o navedenom natječaju pronađite ovdje.