Radionica - „Kako napisati uspješnu projektnu prijavu za individualnu stipendiju u okviru Marie Sklodowska-Curie akcija“

Datum objave: 19.05.2015. | Objavi(o)/la: Tihana Vajnand
<< novija objava

Agencija za mobilnost i programe Europske unije organizira jednodnevnu radionicu pod nazivom „Kako napisati uspješnu projektnu prijavu za individualnu stipendiju u okviru Marie Sklodowska-Curie akcija“koja će se održati u terminima 9. i 10. lipnja 2015. godine u prostorima Agencije za mobilnost i programe Europske unije, Frankopanska 26, Zagreb.

Radionica je namijenjena iskusnim istraživačima (doktorima znanosti odnosno istraživačima s više od 4 godine istraživačkog iskustva) te administrativnom osoblju koje je uključeno u izradu Marie Sklodowska-Curie projektnog prijedloga.

Program radionice možete vidjeti ovdje.

Rok za prijavu i slanje sažetka projektnih prijedloga je 1. lipnja 2015.

Broj mjesta je ograničen. Prijaviti se možete putem sljedeće poveznice.

Cilj radionice je povećati stopu uspješnosti hrvatskih prijavitelja u ovom prestižnom europskom programu financiranja znanstvenog istraživanja, koji je dio programa Obzor 2020., te pružiti praktične savjete pri izradi projektnih prijedloga.

Radionice će voditi dr. sc. Branka Bernard, Obzor 2020. nacionalna osoba za kontakt za Marie Skodowska-Curie akcije i dr. sc. Mihaela Perić, dugogodišnja evaluatorica Marie Curie individualnih projektnih prijedloga.

Kako bi prisustvovali radionici, potrebno je poslati sažetak projektnog prijedloga (na 4 stranice) koji će sadržavati sljedeće dijelove:

•             Excellence (2 stranice odnosno poglavlja a. Quality, innovative aspects and credibility of the research te b. Clarity and quality of transfer of training for the development of the researcher in light of the research objectives);

•             Impact  (1 stranica odnosno poglavlje Impact of the research and training on the Experienced Researcher’s career);

•             Implementation (1 stranica odnosno dijelovi poglavlja work plan, management structure and procedures, institutional environment, competences, experience and complementarity of the participating organisations).

Obrazac za sažetak projektnog prijedloga nalazi se ovdje. Sažetke projektnih prijedloga na engleskom jeziku treba poslati na sljedeću adresu: sandra.vidovic@mobilnost.hr.

Nakon prijave zaprimit ćete sljedeću obavijest: „Vaš odgovor je zabilježen, a prijava će biti potpuna tek po dostavi projektnog sažetka (najkasnije do 1. lipnja 2015.)''. Mogućnost sudjelovanja na radionici bit će odobrena prijaviteljima prema redoslijedu zaprimanja potpune prijave. Prioritet imaju iskusni istraživačikoji prijavljuju Marie Sklodowska-Curie projekt u 2015. godini. Po isteku roka za prijavu ili po popunjavanju mjesta na radionici, svi prijavitelji bit će obaviješteni o datumu sudjelovanja na radionici odnosno o mjestu na rezervnoj listi.

Organizator će nastojati uvažiti preferencije prijavitelja po pitanju datuma sudjelovanja na radionici, međutim zadržava pravo zamjene dana sudjelovanja ovisno o popunjenosti mjesta na određenoj radionici. Organizator također zadržava pravo odbiti prijavitelje koji ne zadovoljavaju kriterije prisustvovanja radionici (istraživači ili administrativno osoblje koje ne sudjeluje u izradi Marie Sklodowska-Curie projektnog prijedloga), kao i one koji su dostavili nepotpunu prijavu.