Pokreni se i napravi promjenu! Go for IT!

Datum objave: 04.06.2013. | Objavi(o)/la: AIESEC, Osijek
<< novija objava
Koliko ste puta htjeli spakirati kovčege i istražiti što se krije izvan vašeg svakodnevnog okruženja? Sada to i možete na vrlo jednostavan način! AIESEC Osijek nudi vam program međunarodne prakse u više od 100 zemlja svijeta gdje, osim svog profesionalnog razvoja i praktičnih vještina, možete steći mnogo prijatelja koji će zasigurno obogatiti vaš život.

Nedavno završen projekt AIESEC-a Osijek "Karijera u IT sektoru", gdje su svi studenti mogli odslušati predavanja poznatih informatičkih stručnjaka i sudjelovati u panel raspravi, pokazao nam je kako je velik broj studenata zainteresiran za prakse vezane upravo za sektor informacijske tehnologije. Kako bi vam pomogli ostvariti svoje snove, odlučili smo potražiti prakse koje ispunjavaju vaše želje i ambicije.

Uz promotivne kampanje namijenjene studentima Ekonomskog i Filozofskog fakulteta, sada vam nudimo i program Go for IT! Program AIESEC praksi "Go for IT" namijenjen je studentima Elektrotehničkog fakulteta, Matematike, Fizike, Ekonomskog fakulteta - smjer poslovna informatika, ali i sve ostale studente koji smatraju kako njihova znanja i preferencije odgovaraju traženim uvjetima. Ovo je idealna prilika za studente koji žele spojiti volonterstvo i profesionalni razvoj. Kroz praksu studenti imaju priliku dodatno razvijati svoje vještine, primijeniti teoriju u praksi i steći još više znanja iz područja za koje se obrazuju.

Jedan od projekata na kojemu je potrebno znanje iz ovoga područja je "Start Up!", koji se održava u Poznanu (Poljska). Tamo od 1. srpnja do 31. kolovoza 2013. možete pomoći razvoju jedne mlade IT tvrtke. Glavni zadatak praktikanta je kreiranje mobilnih aplikacija, a za to vam je potrebno poznavanje engleskoga jezika, znanje programiranja te kreiranje mobilnih aplikacija. Smještaj i hrana su osigurani.

Ako vam je bitnije pomoći nekome manje sretnom, to možete na projektu "Hope for Orphans" u Bamendi (Kamerun). Od 1. srpnja do 21. kolovoza ove godine vaš bi glavni zadatak bio podučavanje korištenja računalom i internetom djecu u sirotištima. Hrana i gradski prijevoz su osigurani, a potrebno je poznavanje engleskoga jezika.

Za odlazak na međunarodnu praksu ne morate biti član AIESEC-a, a na praksu možete otići tijekom cijele godine. Više informacija možete saznati svaki radni dan u prostorijama  ove organizacije na Ekonomskom fakultet, slanjem upita na mail: tihomir.petrovic0@gmail.com ili na stranici www.facebook.com/AiesecOsijek