Novosti i događanja

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je natječaj za stipendije Korejskog instituta za znanost i tehnologiju (KIST) za program stažiranja na KIST-u za proljetni semestar 2020. godine (KIST School Internship program for 2020 Spring semester)

09.09.2019. | Mirela Glavaš PromovirajIspis

Korejski institut za znanost i tehnologiju (KIST) nudi stipendije za šestomjesečno stažiranje (pripremni program) za izvrsne kandidate koji se u jesenskom semestru 2020. godine namjeravaju upisati na diplomski ili poslijediplomski studij na KIST-u.

Ovaj program stažiranja pomaže izvrsnim studentima da prije početka diplomskog/poslijediplomskog programa na KIST-u steknu iskustva u nekoliko specifičnih srodnih istraživačkih područja i laboratorija. Program obuhvaća satove engleskog jezika (kako bi pomogli studentima da ispune KIST-ove minimalne zahtjeve testa engleskog jezika potrebne za upis redovitoga diplomskog/poslijediplomskog studija), program korejskog jezika te znanstveno-istraživačku terensku obuku. Stažisti koji udovoljavaju minimalnim zahtjevima testa engleskog jezika započet će terensku obuku bez pohađanja nastave engleskog jezika.

Rok za prijavu: 4. listopada 2019.

Smjernice za program stažiranja na KIST školi za proljetni semestar 2020. godine

Uvjeti:

• Potencijalni kandidat mora imati akademski naziv prvostupnika ili magistra ili se očekuje da će ga steći do kolovoza 2020. godine.
  • Spreman je prijaviti se na diplomski ili poslijediplomski studij na KIST-u u jesenskom semestru 2020. nakon završetka staža.

Razdoblje stažiranja:

Od 6. siječnja do 26. lipnja 2020. godine.

Stipendija:

• Troškove školarine i prijave pokriva KIST.
  • Mjesečne stipendije od 900 USD za prvostupnike i 1.000 USD za magistre.

Prednosti:

• Sudjelovanje u nacionalnim projektima istraživanja i razvoja: više od 90% KIST-ova proračuna za istraživanje i razvoj dolazi iz vladinih i institucionalnih programa - 302 milijuna USD (prosinac 2018.).
  • Odličan fakultet: 150 profesora izabrano između 600 doktora znanosti na KIST-u.
  • Infrastruktura Nacionalnoga istraživačkog instituta: znanje/tehnologija stečena u više od 50 godina iskustva te vrhunska istraživačka oprema/uređaji.

Studentske pogodnosti:

• Raznovrsni akademski/kulturni događaji za studente.
  • Popust na mnogim glavnim turističkim destinacijama u Koreji.
  • Prvoklasni smještaj u studentskom domu za 120 USD mjesečno.
  • Sveobuhvatno osiguranje za šestomjesečni staž.

Potencijalna istraživačka područja i savjetnici mogu se pronaći na sljedećoj poveznici: http://kist_school.kist.re.kr/professors/list

Prijava za stipendije podnosi se elektronički na mrežnoj stranici http://kist_school.kist.re.kr/admission/internship.