NATJEČAJ ZA ERASMUS+ KA1 MOBILNOST STUDENATA U AKAD. GODINI 2019./2020

Datum objave: 04.02.2019. | Objavi(o)/la: Mirela Glavaš

U okviru ERASMUS+ Programa – Ključne aktivnosti 1 i projekta 2018-1-HR01-KA103-046926, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku dana 04. veljače 2019. objavljuje Natječaj za dodjelu financijskih potpora studentima za mobilnost u svrhu studijskog boravka u inozemstvu tijekom zimskog semestra akademske godine 2019./2020.  i/ili obavljanja stručne prakse u inozemstvu.

Svrha boravka u inozemstvu je studijski boravak, stručna praksa ili kombinirani studijski boravak i stručna praksa.

Osnovni ciljevi Erasmus+ studijskog boravka su: stjecanje novih iskustava u području obrazovanja, jezika i kulture; promicanje suradnje među visokoškolskim ustanovama i organizacijama; obrazovanje studenata s međunarodnim iskustvom; jednostavnije priznavanje razdoblja mobilnosti te prijenos bodova primjenjujući ECTS bodovni sustav. Osnovna svrha obavljanja stručne prakse u inozemstvu je: prilagodba specifičnim zahtjevima tržišta rada zemalja Europske unije; stjecanje specifičnih vještina te bolje razumijevanje ekonomije i društva kroz radno iskustvo.

Na Natječaj se mogu prijaviti svi redoviti ili izvanredni studenti Sveučilišta u Osijeku.

Važeće razdoblje za realizaciju mobilnosti u svrhu studijskog boravka je: zimski semestar akademske godine 2019./2020.

Važeće razdoblje za realizaciju mobilnosti u svrhu obavljanja stručne prakse je: 01. lipnja 2019. – 31. svibnja 2020.

Mobilnost u svrhu studijskog boravka i/ili stručne prakse moguće je realizirati na visokoškolskim ustanovama ili organizacijama u Erasmus+ programskim zemljama: 27 država članica Europske unije: Austrija, Belgija, Bugarska, Cipar, Češka, Danska, Estonija, Finska, Francuska, Njemačka, Grčka, Mađarska, Irska, Italija, Latvija, Litva, Luksemburg, Malta, Nizozemska, Poljska, Portugal, Rumunjska, Slovačka, Slovenija, Španjolska, Švedska i Velika Britanija, te Island, Norveška, Lihtenštajn, Turska i Makedonija.

Preduvjet za realizaciju mobilnosti u svrhu studijskog boravka su sklopljeni Erasmus+ međuinstitucijski sporazumi.
Preduvjet za realizaciju mobilnosti u svrhu stručne prakse su sklopljeni ugovori o stručnoj praksi s organizacijama u kojima će studenti obavljati stručnu praksu.

Dužina razdoblja mobilnosti za studijski boravak je najkraće 3 mjeseca, a najduže 12 mjeseci.
Dužina razdoblja mobilnosti za stručnu praksu je najkraće 2 mjeseca, a najduže 12 mjeseci.
Dužina razdoblja mobilnosti za kombinirani studijski boravak i stručnu praksu je najkraće 3 mjeseca, a najduže 12 mjeseci.

Iznosi financijske potpore za studente ovisi o vrsti i trajanju aktivnosti za koju se studenti prijavljuju u okviru ovog Natječaja i navedeni su u Uputama za studente

Dokument Uputa studentima za prijavu na natječaj i realizaciju mobilnosti je neizostavni dio Natječaja.

Prijava za mobilnost studenata treba sadržavati:
1. popunjen prijavni obrazac
2. kopiju domovnice (za hrvatske državljane) ili kopiju drugog dokaza o državljanstvu za strane studente
3. potvrdu o statusu studenta
4. prijepis ocjena položenih ispita s trenutačne razine studija i prethodno završenih studija.

Dodatno:
5. prijavni obrazac za dodatno financiranje studenata s invaliditetom ili posebnim potrebama
6. prijavni obrazac za dodatno financiranje studenata posebnog socioekonomskog statusa     i      Izjava o članovima zajedničkog kućanstva

ROK ZA PRIJAVU:

08. ožujka 2019.
za mobilnost u svrhu studijskog boravka koja će se realizirati tijekom zimskog semestra akad. godine 2019./2020., te za mobilnost u svrhu obavljanja stručne prakse koja će se realizirati u razdoblju: 01. lipnja 2019. – 31. svibnja 2020.

Prijavni obrazac u elektroničkom obliku (.doc ili .docx format) potrebno je poslati na e-mail adresu: erasmus@unios.hr, a potpisani primjerak i ostale dokumente za prijavu na natječaj potrebno je poslati isključivo preporučenom poštom na adresu:

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku – Rektorat
Za ERASMUS+ KA1 Natječaj, rok 08.03.2019.
Trg Svetog Trojstva 3
31000 Osijek

Napomena: Neispravno popunjeni prijavni obrasci, nepotpisane prijave, prijave s nepotpunom dokumentacijom i prijave poslane poslije zadanog roka neće se razmatrati.

Prijave moraju biti poslane isključivo preporučenom poštom do krajnjeg roka za prijavu. Datum poštanskog pečata koji se nalazi na omotnici prijave ne smije biti kasniji od krajnjeg datuma određenog za prijavu. Prijave koje Sveučilište zaprimi samo elektroničkim putem ili prijave poslane poštom nakon krajnjeg roka za prijavu smatrat će se nevažećima.

Dodatne informacije:
Popis inozemnih partnerskih sveučilišta i Erasmus+ ugovora (ažurirano: siječanj 2019.)

Obrasci za provedbu mobilnosti:
Learning Agreement for Studies (Sporazum o učenju u svrhu studija) + upute
Learning Agreement for Traineeships (Sporazum o učenju u svrhu stručne prakse)

Konzultacije za studente održavaju se ponedjeljkom i utorkom, od 08.00-10.00 sati, te srijedom od 13.00 – 15.00 sati u Rektoratu Sveučilišta (Ured za međunarodnu suradnju, 2. kat), Tvrđa, Trg Sv. Trojstva 3, Osijek (kontakt telefon: 031 224 171).

Erasmus+ KA1 program individualne mobilnosti studenata provodi se u okviru Erasmus+ Programa Europske komisije, u suradnji s Agencijom za mobilnost i programe EU, Zagreb