Opće obavijesti

ICT tribina: Informacijska i komunikacijska tehnologija u gospodarstvu i na sveučilištu, petak 27.3.2015. u 11 sati Vijećnica fakulteta

20.03.2015. | Željko Hocenski PromovirajIspis

Hrvatska akademija tehničkih znanosti i Elektrotehnički fakultet Osijek pozivaju Vas da sudjelujete u radu  tribine:

"Informacijska i komunikacijska tehnologija u gospodarstvu i na sveučilištu"

Elektrotehnički fakultet Osijek

Kneza Trpimira 2b, Vijećnica fakulteta, 1. kat

petak, 27.3.2015. u 11 sati

Ideja o pokretanju tribine polazi iz potrebe za sagledavanjem trenutnog stanja na području informacijske i komunikacijske tehnologije u gospodarstvu i na sveučilištu, te analizom predvidivih mogućih smjerova razvitka ovog područja, posebno u Slavoniji i Baranji.

Nove spoznaje trebaju dati impuls proširenju suradnje gospodarstva i obrazovanja s ciljem postizanja što bolje usklađenosti nastavnih programa s novonastalim potrebama gospodarstva, radi podizanja kvalitete ishoda učenja, osposobljenosti mladih stručnjaka i jačanja konkurentnosti gospodarstva na domaćem i svjetskom tržištu.

11:00    Riječi pozdrava

11:15    prof.dr.sc. Ignac Lovrek: ICT i pametna specijalizacija

11:40    akademik prof.emer.dr.sc. Leo Budin: Računarstvo i ICT u predtercijarnom obrazovanju

12:05    prof.dr.sc. Franjo Jović, dr.sc. Milan Ivanović, Zdravko Čizmar:  ICT - poluga u razvoju         gospodarstva Slavonije i                         Baranje

12:30    pauza za kavu

12:45    Bela Ikotić: Zajednica u izgradnji eko-sustava- Osijek Software City 2012/2015

13:00    Nikola Dujmović, dipl.inž.: SPAN - naše iskustvo u Osijeku

13:15    Boris Bajtl, dipl.inž.: Siemens u razvitku lokalne ICT industrije

13:30    prof.dr.sc. Nikola Teslić: ICT na Univerzitetu u Novom Sadu

13:45    rasprava

Radujemo se Vašem dolasku i srdačno Vas  pozdravljamo.

prof.dr.sc. Željko Hocenski, za organizacijski odbor               prof.dr.sc. Drago Žagar, dekan