Novosti i događanja

Još jedna uspješna SST konferencija na FERIT-u

19.10.2018. | Ana Šokčević PromovirajIspis

International Conference on Smart Systems and Technologies 2018 (SST 2018)

Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek (FERIT) Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku  bio je domaćin  i organizator i ove godine  3. po redu međunarodne znanstvene konferencije International Conference on Smart Systems and Technologies 2018 (SST 2018) koja se od 10. do 12. listopada 2018. održala u Osijeku.

Konferencija je imala za cilj istraživačima i stručnjacima omogućiti platformu za razvoj i širenje znanstvenih i stručnih spoznaja iz područja pametnih sustava i tehnologija, u prvom redu u području elektrotehnike, računarstva, komunikacijskih tehnologija, automatike, robotike, ali i svih drugih interdisciplinarnih područja i primjena. Uz FERIT suorganizatori konferencije su Fakultet elektrotehnike i računarstva Zagreb (FER) i Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu.

Izlaganja znanstvenih radova održala su se u sljedećim sekcijama:

Obrada audia, slike i videa

Pametni elektroenergetski sustavi i električni strojevi

Modeliranje i pametna mjerenja

Računalna inteligencija

Robotika i industrijski sustavi

E-zdravstvo

ICT u elektroenergetskim sustavima

Pametna energija

Internet stvari i kibernetička sigurnost

Mikromreže

U okviru konferencije, također je održan  PhD ICT forum i  okrugli stol „Pametna energija u ruralnim područjima“.

Konferencija SST 2018 dobila je sljedeća supokroviteljstva vrlo uglednih međunarodnih i nacionalnih znanstvenih i stručnih institucija:

• IEEE Region 8
  • IEEE Croatia Section (Computer Chapter, Communications Chapter, Systems, Man and Cybernetics, Reliability Chapter)
  • Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske
  • Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku
  • Akademija tehničkih znanosti Hrvatske (HATZ)
  • International Council on Large Electric Systems – CIGRÉ, Croatian National Committee.

Partner iz industrije:

Siemens d.d.

Sponzori:

FINA, Financijska Agencija

ATO INŽENJERING

AVL-AST d.o.o.

HRVATSKI TELEKOM

TEO – Belišće

RT-RK

Hrvatska komora inženjera elektrotehnike

KONČAR – KET

BELMET97 d.o.o.

GAUSS d.o.o.

Hrvatska gospodarska komora

Hrvatska elektroprivreda d.d.

Podržavatelji:

Grad Osijek

Nadzorni i programski odbor konferencije okuplja 87 uglednih znanstvenika iz oko 20 zemalja. Na konferenciji je  izloženo 39 znanstvenih radova, održana tri pozvana predavanja, jedno tehničko predavanje tvrtke Siemens d.d..

Osim službenog dijela, sudionici i gosti su mogli kroz društvena događanja konferencije upoznati ljepote grada Osijeka, Slavonije i Baranje i Hrvatske.

Kako je bilo, pogledajte na videu i fotografijama.