International Conference on Smart Systems and Technologies 2018 (SST 2018)

Datum objave: 03.10.2018. | Objavi(o)/la: Ana Šokčević

Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek (FERIT) Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku domaćin je i organizator 3. međunarodne znanstvene konferencije International Conference on Smart Systems and Technologies 2018 (SST 2018) koja će se od 10. do 12. listopada 2018. održati u Osijeku. Konferencija ima za cilj istraživačima i stručnjacima omogućiti platformu za razvoj i širenje znanstvenih i stručnih spoznaja iz područja pametnih sustava i tehnologija, u prvom redu u području elektrotehnike, računarstva, komunikacijskih tehnologija, automatike, robotike, ali i svih drugih interdisciplinarnih područja i primjena. Uz FERIT suorganizatori konferencije su Fakultet elektrotehnike i računarstva Zagreb (FER) i Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu.

Izlaganja znanstvenih radova održat će se u sljedećim sekcijama:

Obrada audia, slike i videa

Pametni elektroenergetski sustavi i električni strojevi

Modeliranje i pametna mjerenja

Računalna inteligencija

Robotika i industrijski sustavi

E-zdravstvo

ICT u elektroenergetskim sustavima

Pametna energija

Internet stvari i kibernetička sigurnost

Mikromreže

U okviru konferencije, u četvrtak 11. listopada 2018 od 13:30 do 15:00 sati, održat će se PhD ICT forum, a u petak, 12. listopada 2018., od 10:30 do 12:00 sati  (hotel Osijek, dvorana "Lipa") okrugli stol „Pametna energija u ruralnim područjima“.

Konferencija SST 2018 dobila je sljedeća supokroviteljstva vrlo uglednih međunarodnih i nacionalnih znanstvenih i stručnih institucija:

• IEEE Region 8
  • IEEE Croatia Section (Computer Chapter, Communications Chapter, Systems, Man and Cybernetics, Reliability Chapter)
  • Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske
  • Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku
  • Akademija tehničkih znanosti Hrvatske (HATZ)
  • International Council on Large Electric Systems – CIGRÉ, Croatian National Committee.

Partner iz industrije:

Siemens d.d.

Sponzori:

FINA, Financijska Agencija

AVL-AST d.o.o.

TEO – Belišće

RT-RK

Hrvatska komora inženjera elektrotehnike

KONČAR – KET

BELMET97 d.o.o.

GAUSS d.o.o.

Hrvatska gospodarska komora

Podržavatelji:

Grad Osijek

Medijski pokrovitelji:

Televizija Slavonije i Baranje

Glas Slavonije

popratit će konferenciju.

Nadzorni i programski odbor konferencije okuplja 87 uglednih znanstvenika iz oko 20 zemalja. Na konferenciji će biti izloženo 39 znanstvenih radova, održana tri pozvana predavanja, jedno tehničko predavanje tvrtke Siemens d.d., a očekuje se sudjelovanje oko 100 sudionika iz Hrvatske, europskih zemalja i svijeta.

Više aktualnih informacija o konferenciji možete pronaći na poveznici

Osim službenog dijela, sudionici i gosti će kroz društvena događanja konferencije moći upoznati ljepote grada Osijeka, Slavonije i Baranje i Hrvatske.

General Chair:

prof. dr. sc. Drago Žagar,