Djelatnici fakulteta

Pregled svih djelatnika  English version

Izv.prof.dr.sc. TOMISLAV MAROŠEVIĆ - Docent

Kontakt: E-mail: (tmarosev [et] mathos.hr)

Matični broj znanstvenika: 154736

Znanstveni radovi i istraživanje (izvor: bib.irb.hr)

Detaljan prikaz radova možete pogledati ovdje

 

Izvorni znanstveni i pregledni radovi u CC časopisima


1. Scitovski, Rudolf; Marošević, Tomislav.
Multiple circle detection based on center-based clustering. // Pattern recognition letters. 52 (2014) ; 9-16 (članak, znanstveni).
2. Marošević, Tomislav; Scitovski, Rudolf.
An application of a few inequalities among sequences in electoral systems. // Applied Mathematics and Computation. 194 (2007) , 2; 480-485 (članak, znanstveni).
3. Jukić, Dragan; Marošević, Tomislav; Scitovski, Rudolf.
Discrete Total L(P)-norm approximation problem for exponential function. // Applied mathematics and computations. 94 (1998) , 2-3; 137-143 (članak, znanstveni).

Znanstveni radovi u drugim časopisima


1. Marošević, Tomislav.
The Hausdorff distance between some sets of points. // Mathematical Communications. 23 (2018) , 2; 247-257 (članak, znanstveni).
2. Marošević, Tomislav; Soldo, Ivan.
Modified indices of political power : a case study of a few parliaments. // Central European journal of operations research. 26 (2018) , 3; 645-657 (članak, znanstveni).
3. Marošević, Tomislav; Scitovski, Rudolf.
Multiple ellipse fitting by center-based clustering. // Croatian Operational Research Review. 6 (2015) , 1; 43-53 (članak, znanstveni).
4. Marošević, Tomislav.
Data clustering for circle detection. // Croatian Operational Research Review. 5 (2014) , 1; 15-24 (članak, znanstveni).
5. Marošević, Tomislav; Sabo, Kristian; Taler, Petar.
A mathematical model for uniform distribution voters per constituencies. // Croatian Operational Research Review. 4 (2013) ; 53-64 (članak, znanstveni).
6. Marošević, Tomislav.
Over- and Underrepresentation in Proportional Electoral Systems -- an Empirical Study. // Mathematical Communications - Supplement. 1 (2001) , 1; 33-41. (članak, znanstveni).
7. Marošević, Tomislav.
Least orthogonal absolute deviations problem for generalized logistic function. // Mathematical communications. 2 (1997) , 2; 135--141 (članak, znanstveni).
8. Marošević, Tomislav; Jukić, Dragan.
Least orthogonal absolute deviations problem for exponential function. // Student, Neuchatel, Switzerland. 2 (1997) , 2; 131-138 (članak, znanstveni).

Ostali radovi u drugim časopisima


1. Marošević, Tomislav.
O metodama raspodjele mjesta u razmjernim izbornim sustavima. // Osječka matematička škola. 1 (2001) , 1; 29-33. (članak, ostalo).
2. Marošević, Tomislav.
Verižni razlomci i fizika. // Matka : časopis za mlade matematičare. 5 (1996/1997) , 17; 7-11 (članak, stručni).
3. Marošević, Tomislav.
Nonparametric regression - some approaches. // Mathematical communications. 1 (1996) , 1; 43-50 (članak, stručni).
4. Marošević, Tomislav.
A choice of norm in discrete approximation. // Mathematical communications. 1 (1996) , 2; 147-152 (članak, stručni).
5. Marošević, Tomislav.
Verižni razlomci. // Matka : časopis za mlade matematičare. 4 (1995/1996) , 15; 127-132 (članak, stručni).

Znanstveni radovi u zbornicima skupova s međunar.rec.


1. Marošević, Tomislav.
On directional bias of the L_p-norm // Applied Mathematics and Scientific Computing / Drmač, Zlatko ; Hari, Vjeran ; Sopta, Luka ; Tutek, Zvonimir ; Veselić, Krešimir (ur.).
New York : Kluwer Academic/Plenum Publishers, 2003. 229-235 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad,znanstveni).
2. Marošević, Tomislav; Šterc, Davor.
On estimating distances by means of L_p-norms // Proceedings of the 9th International Conference on Operational Research - KOI 2002 / Šorić, Kristina ; Hunjak, Tihomir ; Scitovski, Rudolf (ur.).
Zagreb, Osijek : Croatian Operational Research Society ; Department of Mathematics, University of Osijek, 2003. 195-199 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad,znanstveni).
3. Marošević, Tomislav.
Estimation of optimal parameters of generalized logistic model-function in the discrete $L_p$-norms // Proceedings of the 7th International Conference on Operational Research / Aganović, Ibrahim ; Hunjak, Tihomir ; Scitovski, Rudolf (ur.).
Osijek : HDOI, 1999. 247-256 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad,znanstveni).
4. Marošević, Tomislav; Bašić, Ivica.
Primjena dviju inačica metode najmanjih kvadrata u ispitivanju električnih strojeva // Proceedings of the 6th International Conference on Operational Research / Hunjak, T. ; Martić, Lj. ; Neralić, L. (ur.).
Zagreb : HDOI, Zagreb, 1996. 69-74 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad,znanstveni).
5. Galić, Radoslav; Scitovski, Rudolf; Marošević, Tomislav; Jukić, Dragan.
Problem optimalnih početnih uvjeta u matematičkom modelu // Zbornik radova V. koferencije iz operacijskih istraživanja / Hunjak, Tihomir ; Martić, Ljubomir ; Neralić, Luka (ur.).
Zagreb : Hrvatsko društvo za operacijska istraživanja, 1995. 62-71 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad,znanstveni).
6. Scitovski, Rudolf; Marošević, Tomislav; Jukić, Dragan.
Estimation of the optimal initial conditions in matematical model // Proceedings of 17th International Conference ITI'95 / Kalpić, D ; Hljuz-Dobrić, V (ur.).
Zagreb : SRCE, 1995. 475-480 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad,znanstveni).
7. Galić, Radoslav; Scitovski, Rudolf; Marošević, Tomislav.
Primjena pomične metode najmanjih kvadrata za rješavanje problema identifikacije parametara u matematičkom modelu // Zbornik radova IV. konferencije iz operacijskih istraživanja / Hunjak, Tihomir ; Martić, Ljubomir ; Neralić, Luka (ur.).
Zagreb : Hrvatsko društvo za operacijska istraživanja, 1994. 181-191 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad,znanstveni).

Sažeci u zbornicima skupova


1. Marošević, Tomislav; Soldo, Ivan.
Indices of political power – a case study of a few parliaments // .
(predavanje,međunarodna recenzija,sažetak,znanstveni).

Disertacije


1. Marošević, Tomislav.
Problem diskretne $L_p$ aproksimacije u nekim specijalnim matematičkim modelima / doktorska disertacija.
Zagreb : PMF - Matematički odjel, 14.07. 1998., 81 str. Voditelj: Scitovski, Rudolf.