GP: “ Primjena Carnapove entropije na ocjenu rizičnosti prometne situacije“ - prof. dr. sc. Franjo Jović

Datum objave: 25.11.2019. | Objavi(o)/la: Centar za razvoj karijera FERIT

Više informacija na: https://stup.ferit.hr/2019/11/25/gp-primjena-carnapove-entropije-na-ocjenu-rizicnosti-prometne-situacije-prof-dr-sc-franjo-jovic/

Poštovani,

pozivamo Vas na predavanje prof. dr. sc. Franje Jovića koje će se održati u utorak, 3. prosinca 2019. godine u 11.30 pod nazivom “ Primjena Carnapove entropije na ocjenu rizičnosti prometne situacije“ u Vijećnici fakulteta (1-33), Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Ulica kneza Trpimira 2b, Osijek.

Sadržaj izlaganja:

• Entropija, informacija i energija.
  • Prikaz Carnapove entropije.
  • Cestovni prometni proces: društveno značenje, gubitci i rizici.
  • Metoda istraživanja rizika u cestovnom prometu s pomoću Carnapove entropije.
  • Fazni prostor kinematike vozila: jedna dvije i tri varijable.
  • Izračun Carnapove entropije vozila za dvije i tri varijable i četiri slučaja slobodne vožnje.
  • Primjeri izračuna trenutne entropije jednostavnih mehanizama.
  • Kontinuirano praćenje rizika vožnje upotrebom Carnapove entropije.
  • Kritičko razmatranje, daljnje istraživanje.
  • Zaključak.

Prof. dr. sc. Franjo Jović

Franjo Jović rođen je 1940. u Zagrebu. Diplomirao, magistrirao i doktorirao je na FER-u u Zagrebu, gdje radi od 1963. do 1973., kada prelazi na ETI Končar gdje je šef odjela i upravitelj Zavoda za upravljanje procesima i postrojenjima do 1984. Od 1984. do 1986. radi u poduzeću TERA Zagreb na razvoju sistemskog softvera, a od 1986. do 1991. kao šef razvojnog odjela u ATM Zagreb.

Od 1991. do odlaska u mirovinu  2010. godine radi na Elektrotehničkom fakultetu u Osijeku na grupi predmeta tehničke informatike. Vodio je preko trideset diplomskih radova, četiri magistarska rada i dva doktorata. Od 2002. godine je u zvanju redovitog profesora u trajnom zvanju. Bio je u dva mandata dekan a u jednom mandatu prodekan ETF Osijek te predstojnik Zavoda za računarstvo i informatiku. Objavio je preko osamdeset radova iz područja procesne i znanstvene instrumentacije, vođenja procesa i postrojenja te sustavskog inženjerstva, računarstva i modeliranja. Vodio je tri razvojno-istraživačka projekta i ima objavljen patent iz područja primjene umjetne inteligencije. Svojim radom dao je znatan doprinos razvoju Fakulteta.