Kako je tvoj kolega s fakulteta postao radni kolega ekipe u Tvornici

Datum objave: 01.04.2019. | Objavi(o)/la: Plava tvornica d.o.o

Više informacija na: http://stup.ferit.hr/2019/04/01/kako-je-tvoj-kolega-s-fakulteta-postao-radni-kolega-ekipe-u-tvornici/

Filip-dumancic-backend-developer-factory.hr

U zadnje vrijeme često naletiš na oglas za praksu u Tvornici, ali još uvijek imaš nekih nedoumica? U idućih nekoliko minuta pokušat ćemo riješiti barem većinu, a kroz nekoliko tjedana pokušat ćemo ti odgovoriti na sve tvoje nedoumice. Odgovore ćeš dobiti direktno od sadašnjih praktikanata i onih koji su nekada bili praktikanti, a sad su naše radne kolege.

Za početak te upoznajemo s Filipom Dumančićem, bivšim studentom FERIT-a koji se nakon odrađene prakse u Tvornici kod nas i zaposlio kad backend developer. Filip se odlučio za praksu u Tvornici nakon što je čuo pozitivna iskustva kolegice koja je nekoliko mjeseci prije bila na praksi za Android developera.

Filipov rad budno je promatrao mentor Goran kojega je Filip, nakon završene prakse, ocijenio čistom desetkom. Opisao ga je kao uvijek dobro raspoloženog, otvorenog za sva pitanja i susretljivog kad god mu je zatrebala pomoć. Ipak, najviše mu se svidjelo što ga je Goran pitanjima i savjetima navodio da sam dođe do rješenja, umjesto da mu je odmah otkrio konačno rješenje.

Od svih zadataka koje je dobio, kaže kako nije bilo onog najtežeg nego su svi bili primjerene težine. Nije odmah išao tražiti pomoć od mentora, nego je prvo pokušao samostalno pronaći rješenje putem interneta. Ako to nije upalilo, potražio bi pomoć od mentora.

Osim Gorana, Filipu se svidio i ostatak tima koji je uvijek bio spreman pomoći. Upravo ta opuštena atmosfera mu je i bila najdraži dio backend praske - kad god je naišao na nekakve prepreke, sve kolege su bile spremne pomoći i ukazati na dodatne materijale koje će mu pomoći pri rješavanju zadataka.

Filipov najdraži programski jezik je PHP, a da nije backend developer, bio bi fronted developer jer često uviđa pogrješke na raznim web stranicama dok surfa internetom.

Na kraju, Filip je izdvojio pet stvari zbog kojih bi kolege studenti trebali doći na praksu:

1. Izvrstan mentor
  2. Odlična ekipa
  3. Odlična prilika za učenje
  4. Dobro radno vrijeme
  5. Ugodna atmosfera

Pogledaj i koja je jedna od njegovih najdražih programerskih fora.

developer-joke-filip-dumancic-factory.hr

Ako si se nasmijao na ovo, prava si osoba za nas! Trenutno tražimo backend developera, ali su prakse u Tvornici uvijek otvorene. Svjesni smo da si prije svega student, stoga ne brini oko prilagođavanja rasporedu sati - mi se prilagođavamo tebi.

Sad na posao! Nemoj baš koristiti samo nule i jedinice, ali ažuriraj svoj životopis, posjeti factory.hr/jobs i čekaj da te naš HR Marko obavijesti o daljnjim koracima. Stvaraj, razvijaj se i ostvaruj u Tvornici. Jedva te čekamo. 🙂