Kao i prethodnih nekoliko godina, tako i sljedeće akademske godine 2018/2019. Institut RT-RK Osijek d.o.o. raspisuje natječaj za 20 stipendija na prvoj i 20 stipendija na drugoj godini diplomskih studija FERIT-a, a sam će natječaj biti aktivan krajem rujna i tijekom listopada 2018. godine.

Stipendije za studente 1. godine diplomskih studija FERIT-a – osnovne informacije:

• neobvezujuće stipendije (ne obvezuju stipendiste na boravak u firmi tijekom primanja stipendije na 1. godini studija)
  • traju od 01. studenog 2018. do 31. srpnja 2019.
  • mjesečni iznos stipendije je 800,00 kn
  • obveze stipendista:
    – upisati zadani izborni blok na odabranom studijskom smjeru diplomskog studija (DKA, DKB, DRA, DRB, DRC, DRD, DA)
    – redovno upisati drugu godinu diplomskog studija
    – po završetku studija zasnovati radni odnos kod stipenditora ukoliko stipenditor to zahtjeva – raditi minimalno onoliko vremena koliko je trajalo stipendiranje

Stipendije za studente 2. godine diplomskih studija FERIT-a – osnovne informacije:

• obvezujuće stipendije (obvezuju stipendiste da borave u firmi 20 sati tjedno i usavršavaju se u području djalatnosti firme)
  • traju od 01.listopada 2018. do maksimalno 31. prosinca 2019.
  • mjesečni iznos stipendije je 2300,00 kn.
  • konkurirati mogu studenti sljedećih studijskih smjerova diplomskog studija FERIT-a: DKA, DKB, DRA, DRB, DRC, DRD, DA
  • obveze stipendista:
    – stručno usavršavanje kroz razvojne programe Instituta RT-RK d.o.o. u trajanju od 20 sati tjedno tijekom perioda primanja stipendije uz izradu diplomskog rada u sklopu konkretnog projekta (priznaje se kao stručna praksa na FERIT-u)
    – diplomirati do kraja kalendarske 2019. godine

Nakon zapošljavanja u Institutu RT-RK d.o.o, postoji mogućnost upisa doktorskog studija na teret tvrtke ako kandidat zadovolji određene kriterije.

Prilikom odabira kandidata uzimaju se u obzir ocjene iz kolegija vezanih za programiranje na određenim studijskim smjerovima (kao što su Programiranje 1, Programiranje 2, Objektno orijentirano programiranje, Napredno programiranje, Linux u ugradbenim sustavima,…), kao i rezultati testiranja iz programskog jezika C koje će se održati u rujnu i listopadu 2018. godine.

Ukoliko ste zainteresirani za stipendiju tvrtke Institu RT-RK Osijek d.o.o, trebate se javiti na sljedeće e-mail adrese:
Mario.Vranjes@ferit.hr
Zvonimir.Kaprocki@rt-rk.com

Nadamo se uspješnoj suradnji i tijekom akademske 2018/2019. godine.