Natječaj za dodjelu šest stipendija Vlade Narodne Republike Kine za akademsku godinu 2018./2019.

Datum objave: 19.02.2018. | Objavi(o)/la: Mirela Glavaš

Veleposlanstvo Narodne Republike Kine obavještava sve zainteresirane o natječaju za dodjelu šest stipendija Vlade Narodne Republike Kine za preddiplomski, diplomski ili poslijediplomski studij te za stručno usavršavanje u akademskoj godini 2018./2019., za državljane Republike Hrvatske, od kojih su tri namijenjene za studij medicine.

Kako se većina studijskih programa provodi na kineskome jeziku, stipendistima koji ne vladaju kineskim jezikom osigurava se učenje kineskoga jezika u NR Kini u trajanju od jedne akademske godine prije početka provedbe studijskoga programa.

Svi kandidati moraju se prijaviti on-line prijavom koja je dostupna na poveznici.

Podaci o dokumentaciji za prijavu za stipendiju dostupni su stranici Agencije

Svi dokumenti koji nisu u izvorniku na engleskome ili kineskome jeziku trebaju biti dostavljeni u obliku ovjerenoga prijevoda na engleski ili kineski jezik, osim domovnice koja može biti na hrvatskome jeziku.

Prednost će se dati kandidatima koji nisu već bili dobitnici stipendija Vlade Narodne Republike Kine.

Detaljne informacije o stipendijama NR Kine nalaze se na mrežnoj stranici Kineskog vijeća za dodjelu stipendija: http://laihua.csc.edu.cn/.

Svi potrebni materijali za prijavu dostupni su na mrežnim stranicama: http://www.csc.edu.cn/studyinchina.

Korisne informacije te odgovore na često postavljena pitanja možete pronaći na poveznici.

Nepotpune i nepravodobno poslane prijave neće se uzimati u obzir.

Rok za predaju prijava za stipendije je 1. travnja 2018. godine.

Prijave se šalju poštom na adresu:

AGENCIJA ZA MOBILNOST I PROGRAME EUROPSKE UNIJE
Frankopanska ul. 26
10 000 Zagreb,
s naznakom: „Za stipendije Vlade NR Kine“

Upiti se šalju na e-mail adresu: bilaterala@mobilnost.hr