Popis tema završnih i diplomskih radova

Datum objave: 29.01.2018. | Objavi(o)/la: Rimac Automobili d.o.o.

Više informacija na: http://stup.etfos.hr/index.php/2018/01/29/popis-tema-zavrsnih-i-diplomskih-radova/

1. TEMA - DIPLOMSKI RAD: Određivanje pokazatelja kvalitete jednokvadrantnih izravnih istosmjernih pretvarača napona

ZADATAK: Za uzlazni i silazni istosmjerni pretvarač napona napraviti analizu rada i opisati postupke mjerenja pokazatelja kvalitete pretvarača kao što su: stupanj djelovanja, valovitost struje i napona, stabilizacija napona pri brzim promjenama, osjetljivost na promjenu ulaznog napona, vremena sklapanja pretvarača, struja mirovanja te spektralna analiza ulaznog i izlaznog napona. Testirati opisane postupke na odabranim primjerima istosmjernih pretvarača napona.
Mentor: izv.prof.dr.sc. Kruno Miličević
Sumentor: mag. ing. el. Luka Olvitz

2. TEMA - DIPLOMSKI RAD: Dizajniranje, izrada i testiranje programabilnog izmjeničnog trošila napona do 70 V, struje do 10 A te frekvencije do 400Hz

ZADATAK: Pregled teorijske podloge istosmjernih programabilnih trošila i njihove primjene u praksi. Dizajniranje sklopovlja i njihova simulacija. Izrada štampane pločice uz mentorstvo stručne osobe iz Rimac Automobila. Testiranje izrađenog sklopa.
Sumentor: mag. ing. el. Luka Olvitz

3. TEMA - DIPLOMSKI RAD: Analiza i implementacija aktivnog potiskivanja smetnji u istosmjernim pretvaračima napona

ZADATAK: Istražiti topologije istosmjernih pretvarača napona na koje se može primijeniti aktivno potiskivanje smetnji. Dizajniranje sklopovlja i štampanih veza pločice za primjenu aktivnog potiskivanja smetnji te testiranja. Izrada tehničke dokumentacije.
Sumentor: mag. ing. el. Kristijan Lolić

4. TEMA - DIPLOMSKI RAD: Višestruki PWM upravljač zasnovan na FPGA tehnologiji

ZADATAK: Potrebno je dizajnirati vlastiti PWM modul u VHDL-u. Implementirati najmanje 10 PWM modula te ih istovremeno upravljati s MicroBlaze mikroupravljačem.

Mentor: doc. dr. sc. Tomislav Matić
Sumentor: dr.sc. Ivan Vidovic

1. TEMA - ZAVRŠNI RAD: Izrada i testiranje programabilnog istosmjernog trošila napona do 50 V i struje do 10 A

Sumentor: mag. ing. el. Luka Olvitz

2. TEMA - ZAVRŠNI RAD: Mjerenja karakteristika poluvodičkih sklopnih komponenata

ZADATAK: Za tipične poluvodičke sklopne komponente (MOSFET, BT, IGBT) dizajnirati univerzalnu štampanu pločicu na koju bi se mogli spojiti poluvodičke komponente i mjerna oprema za određivanje bitnih sklopnih parametara komponenata. Izraditi detaljnu dokumentaciju izrađene pločice te opis postupaka mjerenja za određivanje karakteristika komponenata.

Sumentor: mag. ing. el. Kristijan Lolić

3.TEMA - ZAVRŠNI RAD: Uspoređivanje topologija istosmjernih višekvadrantnih pretvarača napona i simulacija odabranih topologija

ZADATAK: Istražiti topologije višekvadrantnih istosmjernih pretvarača. Komparativna analiza s ograničenjem na stupanj djelovanja od minimalno 90% sa snagom preko 2 kW. Odabranu topologiju simulirati u SPICE simulacijskom alatu.