Javni natječaj za 9. generaciju stipendista Zaklade i dodjelu najmanje 400 studentskih stipendija

Datum objave: 18.01.2018. | Objavi(o)/la: Ana Šokčević

NACIONALNA ZAKLADA ZA POTPORU UČENIČKOM I STUDENTSKOM STANDARDU raspisala je  javni Natječaj za 9. generaciju stipendista Zaklade i dodjelu najmanje 400 studentskih stipendija (sukladno osiguranim sredstvima u Državnom proračunu)

za akademsku godinu 2017./2018. u  iznosu od 1000 kuna mjesečno

Nacionalna Zaklada za potporu učeničkom i studentskom standardu osnovana je u listopadu 2007. godine donošenjem zakona o istoimenoj Zakladi u Saboru na prijedlog Vlade RH (N. N. 111/07). Prava i dužnosti osnivača snosi Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Glavna zakladna svrha jest pružanje potpore i podizanje razine učeničkog i studentskog standarda, što posebice podrazumijeva isplatu državnih stipendija, nagrade nadarenim učenicima i studentima te financiranje posebnih programa koji pridonosi podizanju razine životnog i kulturnog standarda učenika i studenata.

Nacionalna zaklada za potporu učeničkom i studentskom standardu raspisala je javni Natječaj za dodjelu najmanje 400 studentskih stipendija (sukladno osiguranim sredstvima u Državnom proračunu) za akademsku godinu 2017./2018.  za  9. generaciju stipendista NZPUSS-a.

Natječaj je objavljen na web stranici Zaklade www.nzzpuss.hr i otvoren je do 30. siječnja 2018. godine u 12 h.

Kategorije Zaklade za ovu akademsku godinu su:

1. Studenti deficitarnih studijskih programa s posebnim naglaskom na deficitarne nastavničke studijske programe:

1. RAČUNARSTVO
  2. STROJARSTVO
  3. ELEKTROTEHNIKA
  4. INFORMATIKA – nastavnički
  5. MATEMATIKA – nastavnički
  6. MATEMATIKA
  7. FIZIKA – nastavnički
  8. FIZIKA
  9. DOKTOR MEDICINE
  10. FARMACIJA
  11. ANGLISTIKA – nastavnički
  12. ANGLISTIKA

1. Studenti- osobe s invaliditetom
  2. Studenti- pripadnici romske nacionalne manjine
  3. Studenti- aktivni kategorizirani sportaši
  4. Studenti koji su do punoljetnosti bili smješteni u domove socijalne skrbi ili udomiteljske obitelji
  5. Studenti- nadareni mladi umjetnici
  6. Studenti bez oba roditelja
  7. Studenti roditelji

Poštovani, molimo Vas da o otvorenom javnom Natječaju za dodjelu studentskih stipendija Nacionalne zaklade za potporu učeničkom i studentskom standardu proširite informaciju vlastitom objavom ili posredstvom zainteresiranih partnera,  i tako sudjelujete u širenju vidljivosti i prepoznavanju vijesti koja je vrlo bitna za studentsku populaciju, a posebno za osjetljive kategorije studenata koje Zaklada stipendira.

Ilica 24/1

E-mail: nzzpuss@gmail.com; zaklada@nzpuss.hr;