Novosti i događanja

Održan Informativni dan o mogućnostima individualne akademske mobilnosti

27.02.2015. | Tihana Vajnand Gusić PromovirajIspis

Agencija za mobilnost i programe Europske unije održala je 13. veljače 2015. godine

Informativni dan o mogućnostima individualne akademske mobilnosti

Cilj Informativnog dana je bio upoznati nastavno i znanstveno osoblje s različitim mogućnostima za individualnu mobilnost u programima Erasmus+ i CEEPUS, unutar aktivnosti Marie Sklodowska-Curie te u Bilateralnom programu akademske mobilnosti.

Od 2015. godine u sklopu programa Erasmus+ pojedincima iz Europske unije omogućeno je ostvarivanje mobilnosti u trećim zemljama (zemlje Zapadnog Balkana, zemlje europskog susjedstva, Azija, Latinska Amerika, industrijalizirane zemlje Amerike i Južna Afrika) i obratno. Aktivnosti Marie Sklodowska-Curieznanstvenicima omogućuju transnacionalnu i međusektorsku mobilnost te stjecanje novih znanja i kompetencija korisnih za daljnji razvoj karijere, čime se ujedno jača i suradnja između akademskoga i privatnog sektora. Program CEEPUS (Srednjoeuropski program razmjene za sveučilišne studije) promiče regionalnu akademsku suradnju preko mobilnosti studenata i nastavnog osoblja unutar CEEPUS-ovih mreža visokih učilišta u srednjoj i jugoistočnoj Europi. Bilateralni program akademske mobilnosti omogućuje stipendiranje studijskih ili istraživačkih boravaka pojedinaca na osnovi međunarodnih sporazuma koje je Hrvatska potpisala s tridesetak država svijeta.

Prezentacije s informativnog dana možete vidjeti na poveznicihttp://www.mobilnost.hr/nio.php?o=818