Otvoren Javni poziv – Program III: Suradničko istraživanje i razvoj – IRCRO

Datum objave: 10.02.2015. | Objavi(o)/la: Tihana Vajnand
<< novija objava

Potpore inovacijskom procesu – Program III: Suradničko istraživanje i razvoj – IRCRO

1.      O programu

Programom za istraživanje i razvoj – Program III (koji predstavlja nastavak programa IRCRO, nadalje Program) potiču se mala i srednje velika poduzeća (MSP) na suradnju sa znanstveno istraživačkom zajednicom u pokretanju vlastitih istraživačko-razvojnih (IR) aktivnosti. Svi projekti unutar programa obavezno uključuju suradnju između MSP-a i znanstveno istraživačke institucije (ZII). Suradnja se u ovom programu definira kao „naručeno istraživanje i razvoj“, tj. MSP angažiraju ZII za odrađivanje projektnih aktivnosti istraživanja i razvoja. Projekt zajednički sufinanciraju[1]Program i MSP, dok sva prava intelektualnog vlasništva pripadaju MSP-u.

Ciljevi programa su:

• Poticati mala i srednja poduzeća na povećanje svojih IR aktivnosti
  • Njegovati i jačati veze između gospodarstva i znanosti
  • Bolje iskoristiti postojeću infrastrukturu i znanja na ZII
  • Pomoći MSP da skrate vremenski ciklus za provedbu istraživačko razvojnog projekta
  • Poticati znanstveno-istraživačke institucije na suradnju s gospodarstvom

2.      Opravdani troškovi koji će se financirati iz Programa

Kroz Program će se financirati sljedeće grupe troškova: razvojne bruto plaće, razvojna oprema i sitni inventar, troškovi razvojnih usluga, razvojni troškovi putovanja, ostali razvojni troškovi.

3.      Financijska alokacija i predviđeno trajanje projekata

• Za provedbu Programa planiran je iznos od 14 milijuna kuna iz proračuna Drugog projekta tehnologijskog razvoja (STP II) Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se financira zajmom Svjetske banke.
  • Program financira 50% prihvatljivih troškova projekta.
  • Iznos sufinanciranja može biti maksimalno 900.000 KN po projektuModel financiranja su bespovratna sredstva.
  • Trajanje projekata je ograničeno na maksimalno 24 mjeseca.
  • Sredstva temeljem ovog Poziva mogu biti dodijeljena odabranim projektima nakon uspješnog završetka restrukturiranja Drugog projekta tehnologijskog razvoja.

4.      Tko se može prijaviti

Program je namijenjen fizičkim osobama*, mikro, malim i srednjim trgovačkim društvima[2] (MSP) za:

• razvoj novog proizvoda, usluge ili procesa
  • značajno i jasno prikazano poboljšanje postojećeg proizvoda/usluge/procesa

*Fizičke osobe u slučaju pozitivne konačne ocjene moraju otvoriti trgovačko društvo s kojim se sklapa ugovor.

Svaki projekt u sklopu Programa treba uključivati suradnju između MSP-a i akademske ili znanstveno istraživačke institucije u Republici Hrvatskoj.

5.      Rokovi

Zaprimanje pretprijava: 16. veljače 2015. godine

Rok za dostavu pretprijave (Faza 1): 01. travnja 2015. godine

Rok za dostavu prijave (Faza 2): 01. lipnja 2015. godine