Otvoren Javni poziv za UTT program u vrijednosti od 11 milijuna kuna

Datum objave: 10.02.2015. | Objavi(o)/la: Tihana Vajnand
<< novija objava

Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije uputila je javni poziv za dostavu prijava za financiranje projekata sredstvima Programa podrške uredima za transfer tehnologije (UTT Program)

1.     Cilj programa

Cilj Programa je ojačati ulogu ureda za transfer tehnologije (UTT) na sveučilištima i javnim istraživačkim institutima u Hrvatskoj kao središnjih mjesta za poticanje i provedbu aktivnosti transfera tehnologije. Iako se Programom primarno smjera potaknuti komercijalizaciju rezultata istraživanja, očekuje se da će među njegovim rezultatima biti i izgradnja kapaciteta UTT-a. Specifičan cilj Programa podrške uredima za transfer tehnologije je potaknuti komercijalizaciju postojeće zalihe projekata UTT-a na sveučilištima i javnim znanstvenim institutima u Hrvatskoj.

2.      Aktivnosti koje će se financirati iz Programa

Programom je predviđena dodjela bespovratnih sredstava za provedbu projekata transfera tehnologije uredima za transfer tehnologije na javnim sveučilištima i javnim istraživačkim institutima u Republici Hrvatskoj.

Kroz Program će se financirati aktivnosti specifično vezane uz transfer tehnologije kao što su zaštita intelektualnog vlasništva, izrada analize tržišta, razvoj poslovnog plana, izrada strategije intelektualnog vlasništva, troškovi licenciranja, ugovaranje, pravna pitanja, troškovi otvaranja spin-off/spin-out/start-up tvrtki, certificiranje proizvoda, proizvodnja nulte serije proizvoda, dizajn proizvoda i izgradnja brenda.

3.      Financijska alokacija i predviđeno trajanje projekata

Za provedbu Programa planiran je ukupan iznos od 11 milijuna kuna iz proračuna Drugog projekta tehnologijskog razvoja (STP II) koji se financira zajmom Svjetske banke.

Program financira 100% prihvatljivih troškova projekta.

Iznos financiranja može biti između 77.000 i 579.000 kuna po projektu.

Trajanje projekata je ograničeno na maksimalno 18 mjeseci.

Sredstva temeljem ovog Poziva mogu biti dodijeljena odabranim projektima nakon uspješnog završetka restrukturiranja Drugog projekta tehnologijskog razvoja.

4.      Tko se može prijaviti

Prijaviti se mogu UTT-i ili druge organizacijske jedinice koje su osnovane i u nadležnosti hrvatskog javnog sveučilišta ili hrvatskog javnog istraživačkog instituta (kako je definirano člancima 49. i 25. Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju), te djeluju kao jedinice odgovorne za aktivnosti transfera tehnologije.

5.      Rok za prijavu

Rok za dostavu prijava u skladu s ovim javnim pozivom je 13. ožujka 2015. godine.

Više na stranici: http://www.hamagbicro.hr/otvoren-utt-program-u-vrijednosti-od-11-milijuna-kuna/