Studijsko putovanje

Datum objave: 23.09.2014. | Objavi(o)/la: Jelena Šuljug
<< novija objava
Devet članova projektnog tima bilo je od 8. do 12. rujna 2014. godine na studijskom putovanju koje je organizirano u sklopu projekta „Jačanje položaja žena na tržištu rada“. Studijsko putovanje imalo je za cilj razmijeniti iskustva s drugim institucijama.

Devet članova projektnog tima krenulo je 8. rujna 2014. godine na studijsko putovanje koje je organizirano u sklopu projekta „Jačanje položaja žena na tržištu rada“. Studijsko putovanje imalo je za cilj razmijeniti iskustva s drugim institucijama vezano uz broj djevojaka koje upisuju tehničke fakultete te kasnije njihovu mogućnost zapošljavanja i općenito položaj na tržištu rada. Na svim insitucijama koje se projektni tim posjetio razgovaralo se o jačanju kompetencija mladih djevojaka te njihovom obrazovanju i poticanju na samozapošljavanje. Također se razgovaralo o sličnim projektima koje se provode na institucijama koje smo proveli te o radionicama koje oni provode kao primjer dobre prakse. Ovo studijsko putovanje bilo je uspješno i u smislu održivosti projekta jer su napravljeni planovi i za buduće umrežavanje institucija. 8. rujna 2014. godine s početkom u 9:00 sati održan je sastanak na Fakultetu informatike i informacijske tehnologije u Bratislavi. Isti je dan u 11:00 sati održan sastanak na Fakultetu elektrotehnike i informacijske tehnologije u Bratislavi. U Pragu je u 14:00 sati održan sastanak na Elektrotehničkom fakultetu u Pragu. 10. rujna 2014. godine u 8:00 sati održan je sastanak na Građevinskom fakultetu u Pragu. 11. rujna 2014. godine u 12:00 sati održan je sastanak na Bečkom tehničkom sveučilištu (Center for Promotion of Women and Gender Studies). 12. rujna 2014. godine u 10:00 sati u Beču održan je sastanak na Institutu za softverske tehnologije i interaktivne sustave. U 12:00 sati isti dan održan je sastanak na Institutu za telekomunikacije.