Provedi nezaboravno ljeto u POland of opportunites

Datum objave: 24.05.2012. | Objavi(o)/la: AIESEC Osijek
<< novija objava
AIESEC program međunarodne stručne i razvojne prakse omogućava studentima odlazak na praksu u inozemstvo na period od 2 mjeseca do godine i pol. Riječ je o najintenzivnijem AIESEC iskustvu koje studentima omogućuje osobni i profesionalni razvoj kroz život i rad u stranoj zemlji.

Ovoga ljeta studentima se nudi izvrsna prilika da preko AIESEC-ovog programa međunarodne prakse posjete Poljsku, jednu od zemalja koja će ovoga ljeta biti središte događanja i zanimljivosti u Europi budući da se ondje održava nogometno prvenstvo. No, bez obzira na to, Poljska je zemlja koja privlači svojim prirodnim ljepotama, pitomim i lijepo uređenim gradićima, prekrasnom arhitekturom, vrhunskom hranom i gostoljubivim ljudima. Upravo svi ti razlozi doveli su Poljsku na vrh top liste zemalja koju naši studenti žele posjetiti te je stoga AIESEC odlučio studentima ponuditi priliku da ljeto provedu baš ondje.Naime, preko programa međunarodne prakse studenti mogu dva mjeseca ili više živjeti u Poljskoj, raditi na zamiljivim projektima, upoznati nove prijatelje i kulturu i vrhunski se zabaviti.Projekti na kojima bi studenti radili zanimljivi su i raznoliki te spadaju pod razvojnu praksu– primjerice, podučavanje djece engleskom jeziku, čuvanje djece u vrtiću, ekološki projekti, rad u ljetnim kampovima, rad s autističnom djecom i slično. Postupak prijave je jednostavan – ispuni se online prijavnica -bit.ly/AIESEC_Hrvatska, nakon čega će vas članovi AIESEC-a kontaktirati kako bi vas uputili u daljnje korake. Realizacija same prakse je od srpnja do rujna, ovisno o projektu na kojem student radi.Međunarodna praksa posebno je iskustvo koje donosi pregršt pozitivnih stvari, a to potvrđuju svi studenti koji su bili na AIESEC-ovoj praksi. Život i rad s ljudima iz različitih zemalja, kulturološke razlike koje su zanimljive, a ponekad i smiješne, isprobavanje različitih okusa hrane iz cijeloga svijeta, rad s djecom koja upijaju svaku riječ, u slobodno vrijeme zezanje i partijanje s novim prijateljima, razvijanje prezentacijskih i komunikacijskih vještina, engleskog jezika, tolerancije – sve su to stvari koje donose profesionalni i osobni razvoj i zbog kojih jerazvojnapraksa iznimno cijenjena u svijetu, a osobu promijeni na mnogo načina!Ne dopusti da ti ovo ljeto bude kao i svako ljeto dosad! Usudi se učiniti nešto drugačije, testiraj svoje granice i napravi korak dalje – provedi dva mjesecau Poljskoj i doživi sve ono o čemu si dosad samo slušao ili čitao. POland of opportunties te čeka!U petak, 25. svibnja u 12:00h na Ekonomskom fakultetu u Osijeku održati će se kratko predavanje o AIESEC međunarodnoj praksi za sve zainteresirane studente. Osim detaljnijih informacija o projektima u Poljskoj, studenti će moći postaviti pitanja i saznati više o prilikama koje se  nude. Sam proces selekcije studenata za praksu je jednostavan i sastoji se od intervjua, testa engleskog jezika i jednodnevnog pripremnog seminara. Online prijave za praksu u Poljskoj otvorene su i nakon predavanja sve do subote u 23.59 sati.Na predavanje mogu doći svi zainteresirani studenti, bez obzira žele li na praksu u Poljsku ili neku drugu zemlju!