Učini svoj život drugačijim i reci "Hoću na praksu"!

Datum objave: 22.01.2013. | Objavi(o)/la: AIESEC Osijek
<< novija objava
AIESEC Hrvatska pokrenuo je veliku kampanju "Hoću na praksu!" s ciljem poticanja studenata na volontiranje diljem svijeta. Volontiranje je u današnje vrijeme iznimno cijenjeno te se u modernim zemljama pri zapošljavanju čak provjerava ima li osoba volonterskog iskustva; ono ne doprinosi samo razvoju zajednice u kojoj se volontira, već i same osoba koja prolazi kroz to neprocjenjivo iskustvo!

U Hrvatskoj, nažalost, volontiranje nije dovoljno prepoznato, stoga AIESEC Hrvatska želi potaknuti što više studenata posvećivanju svoga vremena volontiranju, doprinosu zajednici, razvoju multikulturalnosti i socijalne osjetljivosti, a time i razvoju vlastite osobnosti. Način na koji se to želi postići jest odlaskom na AIESEC-ovu međunarodnu volontersku praksu, koja je najintenzivnije iskustvo koje ova studentska udruga nudi. Svake godine AIESEC omogućava priliku za život i volontiranje u stranoj zemlji studentima svih fakulteta u Hrvatskoj. Praksa je dostupna u 113 zemalja svijeta u kojima postoji AIESEC te omogućava studentima da se razvijaju kao pojedinci te steknu vrijedno iskustvo koje im može pomoći i u profesionalnom smislu (primjerice, praksa vrlo često uključuje rad s djecom i podučavanje jezika, što je idealno za studente humanističkih fakulteta). Trajanje je prakse u većini slučajeva 8 tjedana. Praksa obično uključuje sudjelovanje na raznolikim projektima, rad u udrugama, školama, vrtićima, sirotištima itd.. Teme su najčešće vezane uz multikulturalnost, toleranciju, ekologiju, ljudska prava i slično te, kao što je spomenuto, često uključuju držanje radionica za djecu i mlade. Studentima je omogućen besplatan smještaj i jedan obrok dnevno.

Na volontersku praksu može otići bilo koji student koji ima želju za osobnim razvojem te razvijanjem zajednice u kojoj volontira. Uz to, student koji sudjeluje na praksi dobiva priliku upoznati kulturu zemlje u kojoj volontira, mlade ljude iz cijeloga svijeta te steći vrijedno i nezaboravno iskustvo! Cilj jekampanje "Hoću na praksu" pružiti studentima mogućnost da, počevši od 1. siječnja, odu na praksu u željenu stranu zemlju te se razvijaju kao pojednici i zatim se vrate u Hrvatsku s vrijednim iskustvom koje će im pomoći i u zaposlenju i u  budućem životu!

Sve o "Hoću na praksu" kampanji može se pronaći na Facebook stranici www.facebook.com/hocunapraksu, a može se javiti i lokalnim odborima AIESEC-a. Ukoliko student ne živi ili studira u nekome od 5 gradova u kojima postoje lokalni odbori, može se prijaviti u najbliži lokalni odbor na neki od navedenih kontakata.

AIESEC Osijek: Ivan Amidžić, e-mail: ivan.amidzic@aiesec.net

AIESEC Rijeka: Davor Pejić, e-mail: davor.pejic@aiesec.net

AIESEC Split: Petra Leskovec, e-mail: petra.leskovec@aiesec.net

AIESEC Varaždin: Dino Lukanec, e-mail: dino.lukanec@aiesec.net

AIESEC Zagreb: Leon Leskovec, e-mail: leon1.leskovec@aiesec.net

Učini svoje studentske dane drugačijima i reci "Hoću na praksu"!

Stekni vrijedno volontersko iskustvo, daj svoj doprinos promjeni svijeta na bolje!