Savjetovanje za upis studija u inozemstvu putem Facebooka

Datum objave: 10.12.2011. | Objavi(o)/la: admin
<< novija objava
Studenti američkih i europskih sveučilišta odgovaraju na pitanja hrvatskih studenata i srednjoškolaca Institut za razvoj obrazovanja u prosincu nastavlja seriju obrazovnih savjetovanja o mogućnostima studiranja u inozemstvu na društvenoj mreži Facebook. Na zidu Facebook zajednice Želim studirati u inozemstvu (http://www.facebook.com/studiranje.u.inozemstvu) alumni američkih sveučilišta u SAD-u i Europi, University of Wisconsin-Madison i Central European University (CEU), odgovarat će na pitanja o iskustvu i uvjetima studiranja na svojim sveučilištima, te pružati korisne općenite savjete za prijavu na studij u inozemstvu.

Virtualna savjetovanja omogućuju studentima i srednjoškolcima iz cijele Hrvatske jednostavan i ravnopravan pristup informacijama o mogućnostima studiranja u inozemstvu i izravan kontakt s bivšim studentima i stipendistima inozemnih sveučilišta. Virtualna savjetovanja održat će se u sljedećim terminima:

·        nedjelja, 11. prosinca 2011. od 19:00 do 20:00 sati: američka alumna University of Wisconsin-Madison, odgovara na pitanja o studiranju u SAD-u, te prijavi na američka sveučilišta (na engleskom jeziku).

·        četvrtak, 15. prosinca 2011. od 19.30 do 20.30 sati: hrvatski studenti i stipendisti sa Central European University-a (CEU) u Budimpešti, odgovaraju na pitanja o studijskim i stipendijskim programima na CEU, sveučilištu s akreditacijom u Europi i SAD-u.

University of Wisconsin-Madison nalazi se među 20 najboljih svjetskih sveučilišta prema cijenjenoj rang listi Academic Ranking of World Universities*, a CEU se ističe visokim postotkom upisanih studenata koji primaju stipendije sveučilišta (80%), kao i značajnim brojem hrvatskih studenata koji su dosad studirali na CEU (250 studenata od 2001.godine).

Pored virtualnih savjetovanja, u Institutu za razvoj obrazovanja, Preradovićeva 33, održat će se zadnje grupno savjetovanje u 2011. godini o mogućnostima studiranja u inozemstvu koje će provesti posjetitelje kroz najvažnije korake za odabir studijskog programa, pretragu izvora financijske potpore za studij i uspješnu prijavu za studij u inozemstvu. Grupno savjetovanje u Institutu održat će se u srijedu, 14. prosinca 2011. od 16.00 do 17.00 sati.

Naposljetku, tijekom prosinca doktorandica vrhunskog američkog sveučilišta University of Illinois at Urbana-Champaign bit će dostupna za individualno savjetovanje za sastavljanje konkretne prijave, odnosno pisama namjere ili motivacijskih pisama koji su potrebni za prijavu na inozemna sveučilišta. Svi zainteresirani trebaju se javiti nairo@iro.hr najkasnije do 19. prosinca 2011.

Virtualnim savjetovanjima mogu se pridružiti svi članovi Facebooka bez prethodne predbilježbe, a za grupno savjetovanje u Institutu potrebna je predbilježba na iro@iro.hr.

Želiš studirati u inozemstvu? Institut za razvoj obrazovanja zna kako!

* Izvor: Academic of World Universities 2011: http://www.arwu.org/