Novosti i događanja

Girls in ICT Day 2018 na FERIT-u 26.04.2018.

25.04.2018. | Snježana Rimac-Drlje PromovirajIspis

Girls in ICT Day 2018

Međunarodni dan djevojaka u informacijsko-komunikacijskim tehnologijama na FERIT-u

26.04.2018.

Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek (FERIT) pridružuje se obilježavanju međunarodnog Dana djevojaka u informacijsko-komunikacijskim tehnologijama (ICT) - „Girls in ICT Day“, koji se pod pokroviteljstvom međunarodne organizacije  ITU – International Telecommunication Union obilježava svake godine četvrtog četvrtka u četvrtom mjesecu.

U okviru Girls in ICT Day, 26.04.2018. Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek organizira mini–konferenciju na kojoj će znanstvenice s FERIT-a i inženjerke iz ICT tvrtki prezentirati projekte na kojima rade. Time želimo pokazati uspješne karijere žena u ICT-u kao dobre uzore u koje bi se mlade djevojke mogle ugledati te ih time ohrabriti za izbor  ICT-a za svoje buduće zanimanje. Konferencija je namijenjena djevojkama iz srednjih I osnovnih škola, ali je otvorena i za sve ostale zainteresirane.

Konferencija će biti održana  26.04.2018, od 10.00 do 11.30 na FERIT-u, u velikoj dvorani 2-31, Kneza Trpimira 2B.

Prof.dr.sc. Snježana Rimac-Drlje

Prodekanica za međunarodnu suradnju

10:00

Dekan FERIT-a prof.dr.sc. Drago Žagar

10:05

Girls in ICT Day – Inspiracija za budućnost

prof.dr.sc. Snježana Rimac-Drlje, prodekanica za međunarodnu suradnju

10:15

Rad u velikoj tvrtki, istraživanje i društveno odgovorno inženjerstvo

Ivana Stupar, Ericsson Nikola Tesla d.d.

10:25

Programer u slici

Terezija Ćosić, Inchoo d.o.o.

10:35

Odabir karijere – slijediti srce ili razum

Martina Podhorski, Escape d.o.o.

10:45

Inženjerke u automobilskoj industriji

Kristina Tošeski, Ana Bilandžić, Institut RT-RK Osijek

10:55