Novosti i događanja

Novi studij Automobilsko računarstvo i komunikacije na FERIT-u već od 2017./2018.!

04.09.2017. | Ana Šokčević PromovirajIspis

Na temelju dugogodišnjeg iskustva izvođenja stručnih i sveučilišnih, preddiplomskih, diplomskih i poslijediplomskih studijskih programa iz područja elektrotehnike i računarstva, i kontinuiranih prilagodbi programa uvažavajući interes i potrebe tržišta rada, šire društvene zajednice, interes studenata kao i stručna usavršavanja djelatnika koji bi se mogli uključiti u izvođenje nastave, Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek (FERIT) odlučio je pokrenuti novi studijski program diplomskog sveučilišnog studija Automobilsko računarstvo i komunikacije.

Diplomski sveučilišni studij Automobilsko računarstvo i komunikacije osmišljen je na temelju vlastitih spoznaja o potrebama tržišta i na temelju brojnih kontakata s tvrtkama koji se bave izradom softverskih i hardverskih rješenja u području automobilske industrije. Naime, jedan od vodećih europskih poslodavaca - automobilska industrija, stavila je u fokus svog zanimanja softver i hardver u automobilu, odnosno programsku podršku i elektroniku, te ugrađene računalne sustave. Kao rezultat toga, postoji rastuća potreba za inženjerima s odgovarajućim vještinama i ICT tvrtkama koje mogu odgovoriti tim zahtjevima.